Jesteś tutaj » Strona główna » Ciekawostki » Czy warto zdecydować się na ekologiczne wesele

Czy warto zdecydować się na ekologiczne wesele

Ślub oraz następujące po nim wesele  zwykle uważa się za wydarzenia bardzo tradycyjne. W tym dniu Młoda Para mówi sobie sakramentalne tak, następnie jedzie wraz z gośćmi do  wynajętego lokalu i bawi się przy wtórze muzyki do białego rana, spożywając smaczne potrawy i pijąc alkohol. Wokół tego tradycyjnego modelu narosło jednak wiele alternatywnych form, jak choćby wesele ekologiczne. Na czym ono polega i czy warto się na nie zdecydować?

Stroje  i oprawa

Jak sama nazwa wskazuje, wszystko, co  zakupimy i wykorzystamy do zrobienia wesela musi być ekologiczne, a zatem stroje Państwa Młodych nie mogą zwierać sztucznych elementów. Trzeba pamiętać o ochronie środowiska, a zatem należy postawić na naturalne dodatki w postaci żywych kwiatów, to dotyczy w szczególności wiązanki ślubnej oraz dekoracji stołu weselnego, kościoła, a także auta, chociaż w tym ostatnim przypadku uważa się, że dbając o ekologię, należałoby zrezygnować z tego klasycznego środka transportu na rzecz takiego, który w mniejszym stopniu zatruwa środowisko.

Menu weselne

Bardzo ważnym elementem każdego wesela są posiłki, a także napoje, które podaje się gościom. I tu, zwracając uwagę na ekologię, należy wybierać takie dania, które z tą zasadą są zgodne. Może się to okazać nie lada wyzwaniem, jeśli zdajemy się na jadłospis  proponowany przez szefa kuchni wybranej przez nas restauracji. Większość takich lokali przygotowuje klasyczne posiłki z zakupionych w hurtowniach lub w hipermarketach produktów. Jeśli zatem chcemy, by menu było całkowicie ekologiczne,  wynajmijmy lokal, w którym można będzie skorzystać z usługi cateringowej i przygotowywanych przez znawców ekologii  potraw na bazie produktów pochodzących z ferm oraz sadów. Wybierając napoje, zrezygnujmy z pomysłu zakupu wszystkiego co gazowane. W zamian za to możemy na stoły podać duże ilości wody mineralnej, naturalnych zagęszczonych soków oraz kompotu. Większy problem będzie natomiast z alkoholem. Ekologiczne trunki w Polsce nie są ogólnodostępne. Możemy zakupić wino lub szampana, natomiast problem pojawi się, jeśli będziemy poszukiwać  mocniejszych alkoholi, np. wódki. Jeśli mamy taką możliwość, sprowadźmy ją z zagranicy, jednak wówczas koszt wesela z  pewnością wzrośnie.

Z racji tego, że moda na ekologiczne wesela jest w Polsce coraz bardziej rozpowszechniona, wiele firm wychodzi naprzeciw naszym oczekiwaniom. Możemy udać się do sklepu, w którym znajdziemy mnóstwo potrzebnych podczas ślubu dodatków, a które będą w stu procentach ekologiczne. Zanim jednak zdecydujemy się na takie rozwiązanie,  zorientujmy się czy niektóre pomysły nie będą dla nas zbyt kosztowne, a także czy nasi goście w większości będą zadowoleni z tego nietypowego pomysłu. Jeśli jednak zarówno my, jak i nasza partnerka jesteśmy wielkimi miłośnikami ekologii, a nasz pomysł spodoba się innym, takie wesele będzie doskonałą alternatywą dla klasycznej polskiej imprezy weselnej.

NK wykop.pl   

Dodaj komentarz

 
  Akceptuję regulamin

 
 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2022 przystojniak.pl