Jesteś tutaj » Strona główna » Ciekawostki » Jak mieszka nowoczesny mężczyzna?

Jak mieszka nowoczesny mężczyzna?

  • Data dodania: 2014.10.15

Aranżacja mieszkania wcale nie jest trudna. Spora ilość mężczyzn próbuje unikać tego zadania, tłumacząc się, że dobór kolorów, faktur i motywów, nie jest ich mocną stroną oraz wcale nie sprawia im radości. Jednakże przychodzi czas, kiedy prac stylizacyjnych po prostu nie da się uniknąć. Dlatego z pomocą przychodzą zestawienia najgorętszych trendów z dziedziny wnętrzarstwa. Oto cztery modne nurty, które naszym zdaniem mogą zainspirować niejednego faceta:

1. KLASYKA OBRONI SIĘ SAMA – CZERŃ I BIEL

Kontrastowe połączenie dwóch kolorów – czarnego i białego – to prawdziwa klasyka mody, nie tylko wnętrzarskiej. Kreując stylizację opartą na kontraście, nie sposób popełnić błąd. Rozwiązanie to jest więc idealną propozycją dla panów, którzy nie potrafią/nie chcą/nie lubią (niepotrzebne skreślić) bawić się w zestawianie odpowiednich barw i deseni. Pracując nad stylizacją, tak naprawdę obowiązuje nas jedna reguła – unikanie proporcji 50:50. Ważne, by jeden z kolorów dominował, nawet w minimalnej ilości. Niech biel przeważna nad swoim smolistym sprzymierzeńcem, albo odwrotnie – niech to czerń przejmie kontrolę nad przestrzenią. Duet wzbogacić można o odcienie szarości, wtedy aranżacja będzie wydawać się bardziej zorganizowana. A dopełnianie takiego wnętrza to sama przyjemność! Krwisto czerwona lampa doda energii i zdynamizuje całość. Kiedy już się nam znudzi, szybko zastąpimy ją innym mocnym akcentem i tym samym nadamy nowego charakteru naszj przestrzeni mieszkalnej.

Aranżacja pokoju czarny i biały

 

2. STEAMPUNK, CZYLI WITAJCIE W NIEZWYKŁYM ŚWIECIE

Nie macie ochoty na typowe stylizacje w trendzie minimalistycznym? A może jesteście miłośnikami literatury fantasy i science fiction? Jeśli tak, zapoznajcie się z trendem steampunk. Przestrzeń zaaranżowana w tym typie nigdy się nie znudzi, a jej specyficzny klimat zaciekawi każdego z naszych gości. Styl steampunk fascynuje się XIX-wieczną estetyką powieści Juliusza Verne’a i Arthura Conana Doyle’a. W steampunkowym pomieszczeniu dominuje kolor brązowy, wraz z jego wszystkimi odcieniami. Ciepła barwa mosiądzu i złota sprawia, że całość wydaje się bardzo przytulna. Ale nie o komfort tutaj chodzi. Istotą trendu są wykorzystane w nim materiały – fascynujące, zadziwiające, a niektóre szczególnie zastanawiające. Surowce, z których wykonane są elementy przestrzeni, są zazwyczaj ciężkie. Meble mają być masywne, a nawet przybierać skomplikowane kształty. We wnętrzu koniecznie muszą znaleźć się metale, skóra, drewno. Celowo postarzane półki, komody i lampy z antykwariatu, dla wzmocnienia efektu uzupełnia się o metalowe akcenty – śruby, zębatki, druciki. Na ścianach znajdują się stare mapy i zegary. Aranżacja taka przeznaczona jest wyłącznie dla odważnych i ciekawych świata mężczyzn, lubiących od czasu do czasu pomajsterkować. Oczywiście nie musimy decydować się na total look. Przemycając kilka sztandarowych steampunkowych pozycji do innej przestrzeni, również stworzymy kreatywną stylizację.

3. (NIE DO KOŃCA) VINTAGE

„Modern vintage” – wydawałoby się, że oba słowa nie mogą połączyć się w jedną nazwę. Bo czy można wykreować taką aranżację, która będzie nawiązywać do dawnej estetyki, jednocześnie prezentując się nowocześnie i stylowo? Owszem, można. I wbrew pozorom, nie jest to skomplikowane zajęcie. Wystarczy pamiętać o kilku zasadach, a następnie wybrać odpowiadające nam rozwiązanie. Istotne, by przestrzeń nie była zdominowana przez jeden temat, kolor, czy motyw. Ważne jest miksowanie kilku estetyk, na przykład zestawienie starej sofy z nowoczesnym, designerskim, przeszklonym stolikiem. Pastelowe, blade ściany warto „podkręcić” intrygującym dodatkiem – abstrakcyjnym obrazem, modną grafiką, albo plakatem. Siła dekoracyjnych akcentów jest ogromna i w typie modern vintage zależy od nich praktycznie cała stylizacja. Wybierajmy między łączeniem nowoczesnych kształtów z motywami vintage, albo odwrotnie – nowoczesnych deseni.

Wystrój pokoju - Modern vintage

 

4. FACET W WIELKIM MIEŚCIE

Zwykła, zorganizowana przestrzeń mieszkalna nabierze nowych kolorów poprzez wielkoformatowe dodatki, jak na przykład fototapeta z panoramą jednej ze światowych metropolii. Taki element będzie stanowić ciekawe tło dla całości przestrzeni, a jednocześnie stanowić oś całej stylizacji. Warto pamiętać, by reszta pomieszczenia (tym bardziej, jeśli jest ono niewielkich rozmiarów) była utrzymana w stonowanych kolorach, takich jak biel, beże, szarości. Fotografie np. Nowego Jorku obfitują w szczegóły i barwy, toteż wprowadzając pigment w inne elementy wnętrza, możemy stracić kontrolę nad aranżacją. W efekcie będzie ona chaotyczna i męcząca. Dobrze wiec, gdy zachowamy minimalistyczny styl całości, którego atrakcyjność podniesie właśnie tapeta z panoramą miasta.

Dziękujemy specjalistom z firmy REDRO marketu z fototapetami za pomoc przy stworzeniu artykułu.

NK wykop.pl   

Dodaj komentarz

 
  Akceptuję regulamin

 
 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024 przystojniak.pl