Jesteś tutaj » Strona główna » Ciekawostki » Jak nabrać sił do działania po świątecznej przerwie

Jak nabrać sił do działania po świątecznej przerwie

Okres świąt Bożego Narodzenia, to czas odpoczynku, relaksu i sposób na oderwanie się od codzienności. Jednak ten piękny moment w roku szybko mija i trzeba znowu zmierzyć się z obowiązkami dnia codziennego. Niestety nie zawsze przychodzi to łatwo.

Odpoczynek przede wszystkim

By nabrać sił do pracy i zwykłych domowych obowiązków po Nowym Roku, trzeba w okresie świąt porządnie wypocząć, gdyż zapewne w ciągu roku nie mamy na to czasu. Dlatego święta są do tego doskonałym pretekstem. Jednak takie słodkie lenistwo może negatywnie wpłynąć na naszą motywację po świętach. Postarajmy się zatem powoli powracać do codziennych zajęć.

Zorganizujmy sobie odpowiednio czas

Przejście z błogiego stanu lenistwa, które towarzyszy nam zwykle podczas świąt do trybu pracy jest przeważnie trudne i bardzo męczące. Rozleniwienie zwykle sprawia, że nie potrafimy się zorganizować, a wykonywanie zadań, które zajmowało nam zwykle niewiele czasu, teraz zabiera cały dzień. Taki brak motywacji i spadek energii do pracy mogą nawet doprowadzić do depresji, a zatem musimy temu odpowiednio wcześnie przeciwdziałać. Przede wszystkim nie planujmy tuż po Nowym Roku ciężkiej pracy do późnych godzin, ponieważ istnieje duże prawdopodobieństwo tego, że nie uda nam się zrealizować wszystkich planów i narazimy się na niepotrzebne niezadowolenie i wyrzuty sumienia.

Zorganizujmy sobie czas tak, by móc powoli wdrożyć się na nowo w codzienne obowiązki. Nie zasypujmy się stertą dokumentów tylko zacznijmy od niewielkiej ilości łatwych do załatwienia spraw, a następnie systematycznie zwiększajmy sobie liczbę obowiązków. Dzięki temu stopniowo będziemy się przyzwyczajać do mechanizmu, który przerwaliśmy na okres świątecznym. Jeśli jednak wiemy, że zupełne oderwanie się od pracy spowoduje całkowitą zmianę nastawienia, możemy nawet w okresie wolnym od pracy narzucić sobie jakieś, niezbyt absorbujące zadanie, tylko po to, by nie wypaść z rytmu i nie mieć problemów z powrotem do szarej rzeczywistości.

NK wykop.pl   

Dodaj komentarz

 
  Akceptuję regulamin

 
 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 przystojniak.pl