Jesteś tutaj » Strona główna » Ciekawostki » Jak uniknąć zakupowych pułapek

Jak uniknąć zakupowych pułapek

Zakupowy szał zwykle najbardziej działa na kobiety. To one częściej niż my buszują po sklepach, zwłaszcza wtedy, gdy można coś zakupić okazjonalnie. Jednak i my mężczyźni niekiedy dajemy się namówić na taki zakupowy maraton. Specjaliści od marketingu znają wiele metod, dzięki którym przyciągają klientów i sprzedają im często to, czego nie chcieli oni wcale kupować. Jak zatem robić zakupy z głową i nie dać się złapać w marketingową pułapkę?

Nie dajmy się skusić promocjom

Najlepszym sposobem na pozyskanie klienta jest zorganizowanie promocji i sprzedawanie danego towaru w niższych niż normalnie cenach. Któż z nas nie oprze się 50% upustowi? Problem polega na tym, że przez takie zabiegi często kupujemy rzeczy, których nie mieliśmy w planach nabyć, tylko dlatego, że jest ku temu okazja w postaci niższej ceny. Pewnie nie raz przyszliśmy do domu z czymś, co było owocem wyprzedaży i po fakcie zaczęliśmy się zastanawiać po co właściwie to nabyliśmy. Aby nie wydawać niepotrzebnie pieniędzy, powinniśmy przed wyjściem do sklepu zastanowić się czego tak naprawdę potrzebujemy i zrobić listę tych rzeczy. Idąc na zakupy, najlepiej od razu kierować się tam, gdzie znajdują się produkty, które mamy kupić. Omijajmy stanowiska, przy których widnieją szyldy ogłaszające promocje. Wówczas nie będzie nas kusiło, aby nabyć to, na co jest właśnie okazja.

Nie zwiedzajmy całych supermarketów

Jednym z zabiegów marketingowych jest takie rozłożenie towaru, aby klient, kupując najpotrzebniejsze rzeczy, miał też okazję zakupienia tych mniej ważnych. Zwróćmy uwagę na to, że wchodząc do marketu, produkty codziennego użytku, jak pieczywo, nabiał, wędliny czy warzywa i owoce są porozkładane w różnych częściach sklepu. Jest to celowe zagranie, ponieważ uważa się, że klient mając do pokonania większy obszar, ma szanse zakupić coś, co znajdzie po drodze i co przyciągnie jego wzrok. Dlatego też powinniśmy maksymalnie tę drogę sobie skrócić i zatrzymywać się tylko przy tych stoiskach, na których znajdują się towary dla nas niezbędne. Dzięki temu zniwelujemy szanse na zakup czegoś, co akurat nam wpadnie w oko, a wcale nie będzie potrzebne.

Nie zabierajmy do sklepu zbyt dużej gotówki

Jeśli mam do kupienia niewiele rzeczy, nie zabierajmy na zakupy zbyt wielu pieniędzy. Postarajmy się mniej więcej wyliczyć ile zapłacimy, i tyle tylko weźmy ze sobą. Jeśli nasz portfel będzie pękał w szwach, staniemy się bardziej skłonni do większych i niepotrzebnych wydatków, a jeżeli będziemy mieć wyliczoną gotówkę (oczywiście nie co do złotówki), kupimy tylko to, co jest nam niezbędne.

Róbmy zakupy przez Internet

W dzisiejszych czasach robienie zakupów jest znacznie łatwiejsze niż kiedyś, ponieważ większość rzeczy można kupić w sieci. Pozwala to zaoszczędzić czas oraz daje większą wygodę, ponieważ, by zakupić to co jest nam potrzebne, nie musimy wychodzić z domu. To jednak nie wszystko. Kupowanie prze Internet pomoże nam nie nadwyrężyć naszego budżetu. Robiąc zakupy w ten sposób, wybieramy jedynie te produkty, które mieliśmy w planach. Nie jesteśmy kuszeni tak, jak w galeriach handlowych, promocjami i przyciągającymi spojrzenie wystawami sklepowymi.

NK wykop.pl   

Dodaj komentarz

 
  Akceptuję regulamin

 
 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 przystojniak.pl