Jesteś tutaj » Strona główna » Ciekawostki » Jak urządzić swoje biuro ładnie i funkcjonalnie

Jak urządzić swoje biuro ładnie i funkcjonalnie

  • Data dodania: 2012.10.08

Jeśli jesteśmy na etapie otwierania własnego biura, powinniśmy dokładnie zaplanować jego wystrój. Pomieszczenie, w którym będziemy pracować musi być tak zagospodarowane, by  spędzanie w nim czasu sprawiało nam przyjemność. A zatem powinno ono być zarówno funkcjonalne, jak i eleganckie oraz modne.

Wybór odpowiedniej kolorystyki

W pierwszej kolejności należy pomyśleć o właściwym wykończeniu pomieszczenia. Jeśli stawiamy na farby, powinniśmy wybrać odpowiedni kolor. Nie może on być ani za jasny, ani za ciemny. Powinniśmy także zrezygnować z odcieni jaskrawych. Najlepiej urządzić  biuro w kolorystyce stonowanej. Do tego idealnie nadają się brązy, beże oraz wszelkie pastele. Wiele też zależy od tego, jakie meble kupimy. Jeśli będą one czarne, kolory ścian dla kontrastu najlepiej pomalować jaśniejszą farbą i odwrotnie.

Jeżeli pokój będzie za ciemny, będzie się on wydawał mniejszy. Jasne kolory natomiast optycznie go powiększą. Mimo, iż stonowana kolorystyka sprzyja większemu skupieniu, nie możemy pozwolić na to, by biuro było zwyczajnie nudne. Jeżeli postawimy na dwa wiodące odcienie, możemy dokupić zasłonki do okien w żywszych kolorach lub kolorowe kwiaty, które tchną odrobinę życia w takie pomieszczenie. Jednak nie popadnijmy ze skrajności w skrajność, nie dobierajmy zbyt wielu  kolorowych dodatków, ponieważ będą one odciągały uwagę od pracy.

Funkcjonalność przede wszystkim

Kolorystyka to jedna kwestia, jednak równie ważna jest funkcjonalność. O nią możemy zadbać, zakupując meble do naszego biura. Przede wszystkim musimy pomyśleć o dużym biurku. Jeśli ma na nim stanąć komputer, powinno ono być na tyle szerokie, by zmieściły się jeszcze pozostałe rzeczy, jak przybory do pisania, dokumenty i inne przydatne w danej firmie  elementy. Do tego trzeba zakupić wygodny fotel. Na tym meblu lepiej nie oszczędzać, ponieważ jest to element stałego użytku, a ponieważ bardzo istotna jest wygoda pracy, fotel musi nam ją zapewnić, a przy tym służyć na lata.

Meble, które zakupimy, powinny być na tyle duże, aby mogły pomieścić wszystkie zgromadzone dokumenty. Najlepiej zakupić takie, które posiadają dużo szuflad oraz przegródek na segregatory. Wówczas będzie nam łatwiej zachować porządek w naszej dokumentacji. Postarajmy się jednak o to, by z drugiej strony nie kupić za dużych szaf ani szafek, by nie zajmowały one zbyt wiele miejsca. Kolejną ważną rzeczą jest odpowiednie oświetlenie. Najlepiej, jakby biurko, przy którym będziemy pracowali, stało tyłem do okna. Wówczas będzie przez nie wpadało dużo światła. Natomiast późnymi popołudniami, zwłaszcza w zimie, trzeba pamiętać o mocnym sztucznym oświetleniu. Poza tym w trakcie pracy ważne jest utrzymywanie właściwej temperatury. Latem należy postawić na klimatyzację lub przynajmniej skorzystać z wiatraka, natomiast jesienią i zimą trzeba pamiętać o ogrzaniu biura.

Tak urządzone pomieszczenie z pewnością będzie miłym miejscem do pracy. Pamiętajmy tylko o utrzymywaniu w nim porządku zarówno dla siebie samych i dla komfortu naszej pracy, jak również ze względu na to, że biuro będzie wizytówką całej firmy.

NK wykop.pl   

Dodaj komentarz

 
  Akceptuję regulamin

 
 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 przystojniak.pl