Jesteś tutaj » Strona główna » Ciekawostki » Jak wzmocnić jakość swojego życia, czyli kilka słów o life coachingu

Jak wzmocnić jakość swojego życia, czyli kilka słów o life coachingu

W dzisiejszych czasach mamy dostęp do wielu technik poprawiania jakości życia. Dotyczy to zarówno naszej pracy, jak i relacji osobistych i zwykłej codzienności. Jedną z nich jest life coaching, czyli trening pomagający pozbyć się naszych ograniczeń i nastawić się na osiąganie sukcesów w każdej dziedzinie.

Czym jest life coaching?

Life coaching jest metodą wydobycia z człowieka potencjału, który w nim drzemie i  podpowiedzią w jaki sposób z niego korzystać, by osiągnąć w życiu sukces i zniwelować ryzyko porażki. Zajęcia prowadzone przez specjalnie wykwalifikowanego trenera polegają na tym, że każda osoba pragnąca zmienić coś w swoim życiu wybiera konkretną dziedzinę i problem, z którym chce się uporać. Dzięki temu możliwa jest praca nad tym konkretnym aspektem, jaki utrudnia osiągnięcie pełni szczęścia. Pewnie nie raz w życiu mieliśmy poczucie, że marnujemy czas na coś, co nie przynosi żadnych profitów i przydałoby się pozbyć tych negatywnych przyzwyczajeń, które przeszkadzają nam osiągnąć coś więcej. Life coaching właśnie dzięki specjalnym technikom może nam w tym pomóc.

Jak wygląda praca z coachem?

Przede wszystkim bardzo ważna jest praca z osobistym trenerem, który w indywidualny sposób  pomoże nam dobrać program zajęć. Każdy z nas jest inny i każdy boryka się z innymi problemami, dlatego nie ma jednego złotego środka na osiągnięcie życiowego sukcesu. Istnieje możliwość pracy z coachem na trzy sposoby, w cztery oczy, telefonicznie lub drogą mailową, jednak większość trenerów preferuje ten pierwszy, najbardziej bezpośredni sposób. Podstawową i najważniejszą rzeczą jest poznanie nas samych i zapoznanie się z naszymi problemami. Gdy trener dowie się, co przeszkadza nam  żyć tak, abyśmy wykorzystywali w pełni nasz potencjał, pomoże nam znaleźć metody na eliminację tych negatywnych czynników. Długość pracy z coachem również jest uzależniona od danego przypadku.

Co daje life coaching

Life coaching to sposób na osiągnięcie szczęścia zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Taki trening nie daje jednak gotowego rozwiązania, a jedynie pozwala znaleźć odpowiednią drogę do sukcesu. Sesje prowadzone przez trenerów pozwalają dodatkowo osiągnąć harmonię i zwiększyć wiarę we własne możliwości.

NK wykop.pl   

Dodaj komentarz

 
  Akceptuję regulamin

 
 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2018 przystojniak.pl