Jesteś tutaj » Strona główna » Ciekawostki » Jak zorganizować skromny, ale elegancki ślub cywilny

Jak zorganizować skromny, ale elegancki ślub cywilny

Organizacja ślubu jest bardzo indywidualną sprawą. Jedne osoby pragną zrobić wystawne wesele, inne planują jedynie skromną uroczystość. Podobnie jest z formą. Nie każdy planuje ślub kościelny. Może to wynikać z przekonań religijnych lub z braku odpowiednich funduszów. Taki skromny cywilny ślub bez wystawnego przyjęcia jest dużo tańszy. Jak zatem przygotować taką uroczystość, by jednak była ona elegancka.

Zaproszeni goście

Jeżeli  musimy się liczyć z każdym groszem, zaprośmy na ślub jedynie najbliższą rodzinę i dobrych znajomych. Jest to często spotykane podczas ślubów cywilnych, zwłaszcza jeśli po uroczystości nie planujemy żadnego przyjęcia.

Odpowiedni ubiór

To, że nie organizujemy ogromnego wesela z dużą ilością alkoholu, ozdób i przy wtórze kwartetu, nie oznacza, że nie możemy wyglądać naprawdę elegancko. My możemy kupić sobie stylowy garnitur, a nasza przyszła małżonka może wystąpić w klasycznej sukni ślubnej z welonem. Jeśli dobrze poszukamy, to ubranie na ślub jesteśmy w stanie nabyć po bardzo atrakcyjnej cenie. To sprawi, że mimo braku wyjątkowej oprawy poczujemy piękno i powagę tego dnia.

Skromna uroczystość po złożeniu przysięgi

Wesele jest najdroższą częścią każdego ślubu. Jednak jeśli nas na taki wydatek nie stać, a chcemy jakoś elegancko uczcić ten dzień i podziękować gościom za przybycie, możemy zorganizować skromny obiad z poczęstunkiem. Najtaniej byłoby zaprosić gości do domu, jednak jeśli nie mamy do tego warunków, a poza tym chcemy uniknąć wielogodzinnego sprzątania po spotkaniu, zarezerwujmy miejsce w jakieś niedrogiej restauracji. Jeśli taki obiad ma trwać góra 2-3 godziny, cena nie powinna być zwalająca z nóg. Zapłacimy wówczas za klasyczny dwudaniowy obiad, słodki poczęstunek i szampana. Wybierajmy jednak małe lokale, które nie są nastawione na organizację dużych wesel, w przeciwnym razie może się okazać, że poza obiadem doliczone nam zostaną koszty wynajmu sali. Niektórzy właściciele w taki sposób rekompensują sobie  „straty”, gdyż tego dnia prawdopodobnie żadna inna impreza się już nie odbędzie, a zatem w stosunku do całonocnego wesela, lokal zarobi mniej. By dodatkowo obciąć koszty możemy zrezygnować z niektórych dodatków, które towarzyszą dużym weselom, takich jak strojenie sali i samochodu, winietki, etykietki na wódkę czy oryginalne zaproszenia.

NK wykop.pl   

Dodaj komentarz

 
  Akceptuję regulamin

 
 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2021 przystojniak.pl