Jesteś tutaj » Strona główna » Ciekawostki » Jak zorganizować udaną podróż poślubną

Jak zorganizować udaną podróż poślubną

  • Data dodania: 2012.03.26

Organizacja ślubu i wesela pochłania zawsze wiele czasu i pieniędzy. Jednak warto jest się poświęcić, by móc cieszyć się tym wyjątkowym dniem i mieć wszystko zorganizowane z klasą i zgodnie z pomysłem. Samo wesele to jednak nie wszystko, bowiem zgodnie z tradycją, Młoda Para powinna zaplanować jeszcze podróż poślubną, która będzie zwieńczeniem tego ważnego w życiu każdej osoby momentu.

Nie każda para decyduje się na tradycyjną podróż poślubną, jednak warto o takim wyjeździe pomyśleć, ponieważ każdym małżonkom należy się chwila odpoczynku po wielu tygodniach przygotowań do ślubu. To, na jaki rodzaj wyjazdu się zdecydujemy, będzie zależne od naszych możliwości finansowych oraz upodobań. Ważne, by decyzję o miejscu, do którego się udamy, podjąć wspólnie z żoną. No chyba, że chcemy ukochanej zrobić niespodziankę, jednak wówczas musimy znać jej gust i wiedzieć jaka podróż jest jej marzeniem. Jeśli nasze fundusze nie pozwalają nam na drogi wypad do któregoś ze słonecznych krajów, możemy poprzestać na wycieczce w jakiś ładny zakątek Polski. Mogą to być piękne góry, np. Tatry lub Bieszczady lub morze. Oczywiście takie wakacje nie gwarantują nam udanej pogody, ale przy odrobinie szczęścia możemy spędzić naprawdę miły miesiąc miodowy. Jeśli jednak odłożyliśmy większą kwotę na naszą podróż poślubną, postarajmy się, aby była ona jak najbardziej udana i wybierzmy się w jakieś odleglejsze miejsce. Możemy postawić na klasyczny odpoczynek lub na typową wycieczkę objazdową z nastawieniem na zwiedzanie. Wszystko zależy od tego czy marzy nam się na aktywny wypoczynek czy po prostu chcemy poleniuchować w jakimś urokliwym regionie.

Wybierając punkt docelowy, warto się również kierować miejscowymi atrakcjami, które umilą nam pobyt. Jeżeli lubimy spędzać wieczory w klimatycznych knajpkach albo cenimy sobie dobrą rozrywkę w postaci kina, teatru lub dyskoteki, zorientujmy się czy w miejscowości, do której chcemy się wybrać, możemy liczyć na tego typu udogodnienia. Jeśli udajemy się w podróż poślubną z nastawieniem na zwiedzanie, spakujmy wygodne obuwie i ubrania, które będą dostosowane do warunków atmosferycznych. Warto także zabrać ze sobą aparat fotograficzny lub kamerę, by zachować piękną pamiątkę na lata. Jeżeli wybieramy się do ciepłych krajów, nie zapomnijmy o kosmetykach do opalania, czyli przede wszystkim o kremie z wysokim filtrem UV. Nie chcemy przecież spędzić całego miesiąca miodowego na leczeniu poparzeń słonecznych. Jeśli zależy nam na wyjeździe zagranicznym, jednak bez konieczności wydawania masy pieniędzy, zorientujmy się w ewentualnych promocjach. Wiele biur podróży oferuje turystom wycieczki typu last minute, czyli wyjazdy o wiele tańsze niż w szczycie sezonu. Jest to doskonałe rozwiązanie dla każdego, kto marzy o dalekiej, romantycznej podróży za niewielkie pieniądze.

Podczas miesiąca miodowego najważniejsza jednak jest atmosfera. Pamiętajmy o tym, że wyjazd ma być zwieńczeniem najważniejszego w naszym życiu dnia, dlatego postarajmy się go spędzić najmilej jak tylko się da i cieszmy się sobą na każdym kroku.

NK wykop.pl   

Dodaj komentarz

 
  Akceptuję regulamin

 
 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2021 przystojniak.pl