Jesteś tutaj » Strona główna » Ciekawostki » Jak zwiększyć szanse na awans

Jak zwiększyć szanse na awans

  • Data dodania: 2012.07.22

Najlepsza praca to taka, która daje nam zadowolenie. Chodzi tu zarówno o odpowiednie wynagrodzenie, robienie tego co się lubi, jak i pracę w zgranym zespole. Nie zawsze te trzy elementy się ze sobą łączą, ponieważ dziś trudno o dobrze płatną i satysfakcjonującą pracę. Dla każdego z nas bardzo istotne jest również uznanie naszych przełożonych, które przejawia się awansem. Dzięki temu możemy liczyć nie tylko na pochwałę, wyższe stanowisko, ale także na lepsze zarobki. Jak zatem ułatwić sobie drogę do awansu?

Rzetelna i solidna praca

Awans jest pewnego rodzaju nagrodą za dobrze wykonywaną pracę. By go dostać, powinniśmy zawsze rzetelnie wykonywać nasze obowiązki. Szef widzi ponadto czy to, co nam zleca, robione jest przez nas chętnie, czy raczej podchodzimy do tematu jak do przykrej konieczności. Dodatkowo, jeśli w parze pozytywnym nastawieniem do pracy idzie skuteczność działania, mamy spore szanse na to, że niebawem zostaniemy docenieni. Oczywiście nie możemy liczyć na awans po kilku tygodniach pracy. Powinniśmy dać sobie czas na odpowiednie zaprezentowanie się przed przełożonym i przed innymi pracownikami.

Punktualność i dobre maniery

Oczywiście najważniejszym powodem do otrzymania awansu jest uczciwa praca, jednak możemy sobie pomóc poprzez swoje zachowanie i dobre maniery. Przede wszystkim nie wolno nam opuszczać bezpodstawnie miejsca pracy, chyba, że mamy ku temu jakiś powód, jak np. choroba czy wyjątkowa sytuacja rodzinna, jednak w takich momentach należy powiadomić szefa o naszej nieobecności, a w przypadku złego, samopoczucia przedstawić zwolnienie lekarskie. Jeśli jednak nie ma poważnych powodów, dla których trzeba zostać w domu, stawiajmy się w pracy każdego dnia. Kolejnym ważnym elementem mogącym pomóc nam w awansowaniu na wyższe stanowisko jest punktualność. Spóźnianie się do pracy z pewnością nie zostanie dobrze odebrane, dlatego starajmy się za każdym razem tak organizować sobie czas, żeby być w miejscu pracy o wyznaczonej godzinie. Dobre maniery, to kolejny ważny atut idealnego pracownika. Jeśli będziemy uprzejmi dla naszego pracodawcy, a także dla innych pracowników lub klientów, jeśli tego wymaga nasza posada, damy sobie większą szansę na awans.

Rozmowa z szefem

Nie zawsze szefowie sami wychodzą z inicjatywą awansu. Jeśli nasz przełożony zaproponuje nam wyższe stanowisko i sam doceni naszą pracę i wszelkie starania, to zadanie mamy mocno ułatwione. Niekiedy jednak o awans trzeba powalczyć samemu. Jeżeli zatem uważamy, że pracujemy rzetelnie, a od dłuższego czasu nie dostaliśmy podwyżki, porozmawiajmy o tym z szefem. Pamiętajmy jednak, by nie przyjmować postawy roszczeniowej. Lepiej będzie spokojnie zapytać o taką możliwość, a nie żądać awansu, nawet jeśli naprawdę nam się on należy. Spokojną i wyważoną rozmową jesteśmy w stanie zyskać więcej.

NK wykop.pl   

Dodaj komentarz

 
  Akceptuję regulamin

 
 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 przystojniak.pl