Jesteś tutaj » Strona główna » Ciekawostki » Jesteś sam, a przed tobą święta

Jesteś sam, a przed tobą święta

  • Data dodania: 2011.12.22

Jesteś sam, a przed tobą święta, święta, o których mówi się że są najbardziej rodzinne i że właśnie dlatego czeka się na nie przez cały rok. Boże Narodzenie, to coś, co trudno jest zignorować, obejść, czy pominąć. Chcesz tego, czy nie, musisz jakoś spędzić ten czas. Jak to zrobić, gdy nie ma się u boku najbliższej osoby?

Święta dla siebie. Możesz potraktować kilka świątecznych dni, jak kolejne zwyczajne dni wolne od pracy i spędzić je na sprawianiu sobie licznych przyjemności. Kup kilka książek, które cię zainteresowały, wyciągnij ulubione płyty, zaopatrz się w ulubione filmy, przyrządź swoje ulubione przysmaki, a świąteczny czas minie szybko i bezboleśnie. W razie potrzeby zaklikaj do swoich znajomych, pogadaj z nimi.

Święta w gronie bliskich. Jesteś sam z konieczności lub wyboru, ale dni świątecznych nie musisz spędzać samotnie przed telewizorem. Możesz odwiedzić w tym czasie swoje rodzeństwo lub dalszą rodzinę. Wieczór wigilijny w szerszym gronie, to tradycja, która znowu powraca. Na wigilii spotykają się całe rodziny i nie ma znaczenia kto zjawia się tam z kimś, a kto sam. Święta są przecież po to, by cieszyć się obecnością bliskich, obecnością inną niż zwykła, odświętną i uroczystą.

Święta dla singli. Nie masz ochoty na zjazd rodzinny? Jesteś sam właśnie po to, by nie przeżywać co roku rodzinnych świąt? Nie ma sprawy, jest inna opcja. Coraz więcej firm organizuje świąteczne wyjazdy dla singli. To świetny pomysł dla kogoś, kto nie chce siedzieć w domu sam. Na takim wyjeździe czeka cię wiele atrakcji, a najważniejsze jest to, że nie krępuje cię to, że jesteś bez pary, bo wszyscy pozostali też przyjeżdżają w pojedynkę.

Daj siebie innym. Jesteś sam i nie masz pomysłu na święta? Nie cierpisz bezczynności, ale nie masz też ochoty na wykonywanie swojej codziennej pracy podczas świąt? Poszukaj miejsca, w którym przyda się twoja pomoc. Zapewniamy, że jest ich wiele. Prawie w każdym mieście organizowane są różnego rodzaju akcje charytatywne, wigilie dla bezdomnych, wieczerze na dworcach itp. Zamiast po prostu dać pieniądze, daj im swój czas, siłę i energię.

Święta z refleksją. Święta to taki czas, gdy prawda, że jesteśmy sami dociera do nas najbardziej. Być może będzie to dla ciebie czas konfrontacji z dotychczasowym życiem. Może stwierdzisz, że pragniesz w życiu czegoś więcej niż nieograniczonej swobody, niezależności, braku zobowiązań, dyspozycyjności, pracy tylko dla siebie itp. Kryzys świąteczny może być początkiem czegoś nowego.

NK wykop.pl   

Dodaj komentarz

 
  Akceptuję regulamin

 
 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2022 przystojniak.pl