Jesteś tutaj » Strona główna » Ciekawostki » Kiedy zacząć się rozglądać za nową pracą

Kiedy zacząć się rozglądać za nową pracą

W dzisiejszych czasach znalezienie pracy nie jest tak łatwe jak kiedyś. Wiele zależy od tego, jaki kierunek studiów ukończyliśmy oraz od tego, jakiego zatrudnienia szukamy. Mnóstwo osób na początku swojej kariery zawodowej decyduje się na pracę niezwiązaną z kwalifikacjami zdobytymi na etapie edukacji.

Inne osoby natomiast od razu szukają zajęcia, które w 100% będzie odpowiadało zdobytemu doświadczeniu. Niekiedy jednak i taka praca z czasem przestaje satysfakcjonować. Trzeba się wówczas zastanowić, czy nie nadszedł idealny moment na szukanie nowego zajęcia.

Brak perspektyw rozwoju zawodowego

Jest to jeden z powodów, dla których zaczynamy się zastanawiać nad tym, czy nie nadszedł czas na zmianę. W takiej sytuacji zwykle czujemy wypalenie zawodowe. To, co robiliśmy do tej pory przestaje nas satysfakcjonować, czujemy, że stoimy w miejscu, zamiast się rozwijać, a na zrobienie kroku na przód nie ma chwilowo szans. Często z takiego powodu zaczynamy poważnie brać pod uwagę znalezienie innego zajęcia, które będzie bardziej rozwojowe. Pamiętajmy jednak, że mimo, iż zdobyliśmy już jakieś doświadczenie, poszukiwanie nowej pracy może jednak zająć trochę czasu. Biorąc pod uwagę ten fakt, nie rezygnujmy z poprzedniej zbyt pochopnie. Najpierw rozejrzyjmy się za inną możliwością i dopiero, gdy ją znajdziemy, złóżmy wymówienie.

Niskie zarobki

To również bardzo częsty powód, dla którego rezygnujemy z dotychczasowej pracy. Jeśli czujemy, ze nasza pensja jest nieadekwatna do ogromu wysiłku, jaki wkładamy wykonując powierzone nam zadania, porozmawiajmy z szefem o podwyżce. Być może to w zupełności wystarczy i rezygnacja z pracy nie będzie konieczna. Jeśli jednak nie mamy szans na podniesienie naszej pensji, a wiemy, że taka podwyżka nam się należy, rozważmy odejście. Pamiętajmy jednak, by traktować to jako ostateczność. Nie decydujmy się na ten krok zbyt pochopnie.

Kiepska atmosfera w pracy

To jest jeszcze jeden z powodów, dla których rezygnacja z dotychczasowej pracy wydaje nam się jedynym rozsądnym rozwiązaniem. Dobra atmosfera jest tak samo ważna, jak odpowiednie zarobki oraz rozwój zawodowy. Jeśli pracujemy w zespole, a nie potrafimy się porozumieć z pozostałymi pracownikami, nasza praca może dawać nam mniej radości i być mniej efektywna. Ten problem także spróbujmy rozwiązać za pomocą szczerej rozmowy. Jeśli jednak uznamy, że  nasze starania zaprzyjaźnienia się z załogą nie przynoszą skutków, nie poświęcajmy się przesadnie. Rozejrzyjmy się za czymś nowym. Być może gdzie indziej trafimy na bardziej życzliwy zespół, a wówczas nasza praca nie będzie dla nas przykrym obowiązkiem, ale  zajęciem, które  będziemy wykonywali chętnie w otoczeniu przyjaznych nam osób.

NK wykop.pl   

Dodaj komentarz

 
  Akceptuję regulamin

 
 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 przystojniak.pl