Jesteś tutaj » Strona główna » Ciekawostki » Obowiązki Pana Młodego

Obowiązki Pana Młodego

  • Data dodania: 2011.10.24

Podjęcie decyzji o ślubie nie jest prostą sprawą zwłaszcza dla mężczyzny. Panowie zwykle ten moment odwlekają, ponieważ chcą być pewni swej decyzji w 100%. A niektórzy, mimo, że tę pewność posiadają, zwyczajnie obawiają się zobowiązań.

Kiedy jednak zapadnie już decyzja o ślubie należy usiąść i na spokojnie ustalić szczegóły i podział obowiązków. Jest to bardzo istotne, aby nie okazało się, że jedna strona bierze na siebie całość przygotowań.

Wedle tradycji, to rodzice Panny Młodej zwykle zobowiązują się do przygotowania i sfinansowania wesela, a rolą mężczyzny jest wówczas dopełnienie formalności i załatwienie na ślub alkoholu oraz środka transportu.

W dzisiejszych czasach coraz więcej par decyduje się na zorganizowanie wesela na własną rękę, bez niczyjej pomocy. Wówczas mężczyzna musi przejąć pewne obowiązki, które zwykle spoczywają na barkach rodziców przyszłej żony. Przede wszystkim, powinien się zająć kwestią finansową.

Z reguły to kobieta szuka sali, fotografa, orkiestry, kamerzysty, następnie przyszli małżonkowie umawiają się na spotkania z poszczególnymi osobami, ale już na mężczyźnie spoczywa obowiązek podpisania umowy, wpłacenia zaliczki, a w późniejszym terminie całej kwoty.

Załatwienie alkoholu ślubnego oraz samochodu, którym Młodzi pojadą do ślubu, to także obowiązek faceta. Ostatnim etapem, w który wkład ma sam mężczyzna jest zakup garnituru, koszuli, butów oraz ustalenie kto będzie drużbą.

Pozostałe czynności, takie jak odwiedziny w parafii, w której będzie ślub, rozesłanie zaproszeń, kupno obrączek oraz nauki przedmałżeńskie Młodzi załatwiają wspólnie. Bardzo istotne jest to, aby mężczyzna poczuwał się do wypełnienia swych obowiązków, ponieważ dla przyszłej małżonki jest to pewien wyznacznik tego, jakim będzie on mężem.

NK wykop.pl   

Dodaj komentarz

 
  Akceptuję regulamin

 
 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2021 przystojniak.pl