Jesteś tutaj » Strona główna » Ciekawostki » Pierwsze dni w nowej pracy

Pierwsze dni w nowej pracy

Nowa praca, nowe obowiązki i nowi ludzie, wszystko to może być dla nas dosyć stresujące i wpływać na jakość naszych działań, a zwykle to właśnie pierwsze dni są najważniejsze, ponieważ wtedy możemy się sprawdzić i pokazać naszemu pracodawcy nasze kompetencje. Warto zatem zaprezentować się z jak najlepszej strony.

Odpowiednia prezencja

W pierwszej kolejności oceniany jest nasz wygląd. Oczywiście najważniejsze są zdolności i predyspozycje do pracy, jednak, zawsze pierwsze wrażenie robimy prezentując nasz wygląd. Warto zatem zadbać o odpowiedni strój. Jeśli zaczynamy pracę w biurze, a do tego będziemy mieli do czynienia z klientami osobiście, zaopatrzmy się w elegancki garnitur i kilka koszul oraz krawatów na zmianę. Nawet jeśli nie przepadamy za tak oficjalnym designem, warto ubierać się elegancko, by wyrobić sobie jak najlepszą opinię. Ponadto pamiętajmy o kwestii fundamentalnej, czyli czystym i schludnym wyglądzie. Zawsze przed wyjściem do pracy weźmy prysznic, użyjmy antyperspirantu oraz ładnych perfum. Tylko pamiętajmy o tym, by we wszystkim zachować umiar. Zwróćmy też uwagę na to, czy nasze ubranie jest czyste i wyprasowane. Jeśli zadbamy o każdy szczegół, pierwsze wrażenie powinno być udane i otworzyć nam furtkę do sukcesu.

Punktualność i zaangażowanie

Już od pierwszych dni pracy pokażmy naszemu szefowi, że jesteśmy zaangażowani w to, co zostanie nam powierzone. Jeśli mamy tendencję do spóźniania się, wychodźmy z domu nieco wcześniej niż zwykle, inaczej może to być oznaka braku szacunku. Jeśli od pierwszych dni damy się poznać jako osoby odpowiedzialne i chętne do pracy, istnieje duże prawdopodobieństwo, że nawet wtedy, gdy powinie nam się noga, zostaniemy docenieni przez naszego pracodawcę.

Serdeczny stosunek do współpracowników

Poza odpowiednią prezencją i zaangażowaniem w pracę, ważne jest zyskanie sympatii pozostałych pracowników. Pierwsze dni mogą być trudne pod tym względem, ponieważ  dołączymy do zgranej już ekipy, jednak przy odrobinie chęci, powinniśmy nawiązać przynajmniej poprawne stosunki z pozostałymi osobami.

NK wykop.pl   

Dodaj komentarz

 
  Akceptuję regulamin

 
 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 przystojniak.pl