Jesteś tutaj » Strona główna » Hobby » Diablo, czyli w oczekiwaniu na Pana Terroru

Diablo, czyli w oczekiwaniu na Pana Terroru

  • Data dodania: 2011.12.01

W mroku podziemi, w ciemnych lochach zapomnianych przez żywych, w odległych krainach o których nie krążą już nawet legendy zło odradza się po raz trzeci.

Mroczne przygody w pierwszej części kultowej gry w ruinach i podziemiach klasztoru wprowadziły nas w śmiały i bardzo krwawy świat fantazji. Samotny bohater, który może reprezentować jedną z trzech klas postaci – Wojownika, Łuczniczkę i Czarodzieja podąża drogą zmagając się z czyhającym zewsząd niebezpieczeństwem. Każda z klas postaci to inne właściwości. Każde uruchomienie gry to inny układ poziomu i ożywienie do tej pory zabitych potworów. Wszystko to powoduje, że Diablo jest pasjonującą rozrywką.

Druga część wprowadza nową jakość do tej popularnej gry. Poprawiona grafika (niewyobrażalnie dobra jak na tamte czasy) wykorzystuje także tryb 3D i wsparcie akceleratora grafiki. Żywsze kolory i ciekawe lokalizacje – to składa się na genialną oprawę wizualną. Bardzo dużo nowych lokalizacji. Twórcy nie ograniczyli się tylko do klasztoru, podziemi i ciemnych lasów. Diablo II to cztery ogromne krainy, po których nie musimy koniecznie poruszać się liniowo aby wypełnić nasze misje. Charakteryzują się one urozmaiceniem i wielką dbałością twórców o odwzorowanie szczegółów. Zaczynamy w prowincji Entsteig, w Obozowisku Łotrzyc. Kolejne zadania rozmieszczone w tej dzikiej, pokrytej trawą i rzadkimi drzewami krainie stają się coraz bardziej wymagające, ale dają także coraz więcej korzyści naszej postaci. Kolejnym etapem jest Tristam – miasteczko położone w wilgotnych klimatach dżungli tropikalnej i starodawnych budowli zamierzchłych cywilizacji. Dla odmiany, nasz bohater zostaje następnie skierowany na palące piaski pustyni w poszukiwaniu grobu Tal-Rasha. Ostatnim miejscem odwiedzanym w poszukiwaniu Diablo są podziemia pałacu. Tam coraz to niżej położone poziomy prowadzą nas do lokalizacji otoczonych morzem lawy przywodzących na myśl piekło. Ostateczna, wygrana konfrontacja z Panem Ciemności pozwala nam rozpocząć ponownie przygody, tym razem na wyższym poziomie trudności.

Kolejna odsłona serii, oficjalnie zapowiadana od 2008 roku, jest najbardziej oczekiwaną grą ostatnich lat. Wykorzysta ona wszystkie możliwości najnowszych kart graficznych i procesorów zainstalowanych w naszych komputerach. Będą nowe klasy postaci, nowe lokalizacje oraz ogromna ilość przedmiotów zbieranych po drodze naszego bohatera, pozwalających na personalizację jego broni, zbroi i ekwipunku dodatkowego. Liczne zapowiedzi w postaci filmów z gry, otwarte testy wersji beta, pokazy na konferencjach – to powoduje, że apetyt graczy rośnie z każdym dniem. Apetyt, który poskromić będzie niezmiernie ciężko, patrząc na popularność poprzedników (do tej pory Diablo II, 11 lat po wydaniu jest bardzo popularnym tytułem). Jednak biorąc pod uwagę dotychczasowe sukcesy wytwórni Blizzard – możemy być spokojni, że doczekamy się arcydzieła.

NK wykop.pl   

Dodaj komentarz

 
  Akceptuję regulamin

 
 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2018 przystojniak.pl