Jesteś tutaj » Strona główna » Hobby » Kino dla mężczyzn

Kino dla mężczyzn

  • Data dodania: 2013.03.19

Zastanawiasz się co wybrać z wielu kinowych propozycji? Masz ochotę na prawdziwie męski film? Zapoznaj się z naszymi propozycjami.

Mój rower. Zabawny i dający do myślenia – taki jest film Piotra Trzaskalskiego, pod tytułem „Mój rower”. Jest to historia trzech mężczyzn, reprezentujących jedną rodzinę. Jak nie trudno się domyśleć, są to dziadek, syn i wnuk. Dziadek żyje w Polsce, a syn i wnuk poza granicami kraju. Przedstawiciele trzech pokoleń, rzadko się spotykają i nie wiele mają sobie do powiedzenia. Jak się później okaże, do powiedzenia jest dużo, ale nie bardzo wiadomo jak zacząć. Kolejne spotkanie na rodzinnym szczycie, inicjuje ucieczka kobiety, która pod koniec życia, postanowiła, że zacznie żyć i opuściła seniora rodu. Zrozpaczony, zdezorientowany i zagubiony dziadek, wzywa młodsze posiłki do pomocy w odnalezieniu żony. Podczas spotkania, okazuje się jak wiele emocji łączy i dzieli trzy generacje mężczyzn. „Mój rower: pochłania widza bez reszty, bawi go i skłania do zastanowienia się nad relacjami z własną rodziną. Twórcom filmu udało się stworzyć bohaterów z krwi i kości, ludzi, z którymi utożsamiają się widzowie. Oglądający, doskonale rozumieją sytuację i emocje każdego z mężczyzn. Film ten jest wyjątkowy, gdyż w zabawny, romantyczny i mądry sposób, prezentuje męski świat. Do odwiedzenia kina, zachęca też obsada aktorska. W rolę dziadka Włodka wcielił się Michał Urbaniak. Jego żonę, która znikając prowokuje kolejne wydarzenia, gra Anna Nehrebecka. W rolę Pawła – syna Włodka, wcielił się Artur Żmijewski. Najmłodszego członka rodziny – Maćka, gra Krzysztof Chodorowski.


Wróg numer jeden. „Wróg numer jeden” opowiada o kulisach akcji, która doprowadziła do namierzenia i schwytania przywódcy Al-Kaidy, Osamy Bin Ladena. Reżyser filmu Kathryn Bigelow, przenosi nas na zachodnie tereny kraju kwitnącej wiśni i na Bliski Wschód. Oglądając ten obraz, przekonujemy się, że walka z terrorem ma dwa oblicza. Pierwsze z nich, to długa, nieco nudna praca papierkowa i wywiadowcza. Drugie, to pasjonująca, ryzykowna i bezpośrednia walka z wrogiem. Film ten dotyka kontrowersyjnego tematu, jakim jest traktowanie osób podejrzewanych o kontakty z terrorystami, a także metody wydobywania zeznań z tych osób, przez CIA. Akcja, której zwieńczeniem było schwytanie Bin Ladena, nosi nazwę Trójząb Neptuna. W akcji bierze udział ambitna, perfekcyjna i nieznosząca porażek agentka Maya. Dziewczyna poświęca się całkowicie powierzonym jej zadaniom. Akcja jednak wydłuża się na kolejne lata. Bin Laden nadal jest na wolności, a terroryści dokonują kolejnych zamachów. Dowództwo CIA zmienia taktykę, dochodząc do wniosku, że Bin Laden, nie jest już wrogiem numer jeden. Tym samym praca agentki, przestaje być potrzebna. Wbrew poleceniom i sugestii szefów, Maya nadal skupia się na poszukiwaniu kryjówki Bin Ladena. „Wróg numer jeden: robi wrażenie akcją pełną nagłych zwrotów, oryginalnymi dialogami, humorem i realizmem postaci. Nie brak w nim naprawdę dramatycznych scen, a także dystansu do całej sprawy. Obraz zdobywa dodatkowe punkty, dzięki grze aktorskiej Jessici Chastain (Maya), Jamesa Gandolfiniego (szef CIA) i Joela Edgertona (komandos).


Syberiada polska. „Syberiada polska” Janusza Zaorskiego, to ekranizacja powieści o tym samym tytule, którą w 2001roku napisał i wydał Zbigniew Domino. Film wprowadza nas w jednym mniej, innym bardziej znany temat Sybiraków. Chodzi o tysiące ludzi, którzy na początku drugiej wojny światowej, zostali wysiedleni z Kresów Wschodnich i zesłani na Syberię. W „Syberiadzie” obserwujemy losy mieszkańców wioski Czerwony Jar na Podolu, którzy w lutym roku 1940 zostali przymusowo przesiedleni w okolice Krasnojarska na Syberii. Przesiedleńcy podróżowali tam czterdzieści dni, przemieszczając się bydlęcymi wagonami, piechotą i na saniach. Gehennę przesiedleńców, przybliżają nam losy czteroosobowej rodziny: Jana Doliny, jego żony Antoniny i synów Tadzia i Stasia. Po przesiedleniu, wszyscy stają się więźniami obozu pracy, w którym panują nieznośne warunki. Ludziom dokucza dotkliwe zimno, ciasnota, głód i choroby. Na domiar złego, wszyscy zmuszani są do pracy ponad siły. ”Syberiada polska” porusza temat rzadko podejmowany przez kino. Film ten warto zobaczyć, chociażby dlatego, że pokazuje kawałek historii, który dobrze jest znać. W filmie ukazane są skomplikowane relacje ludzi, którzy znaleźli się w miejscu, skąd nie ma żadnej nadziei na ucieczkę. Nie ma też nadziei na wyzwolenie, odwrócenie losu i przyszłość. To film, o ludziach bez szans, po obejrzeniu którego, docenia się fakt, że żyje się w innych czasach, okolicznościach i rzeczywistości.

NK wykop.pl   

Dodaj komentarz

 
  Akceptuję regulamin

 
 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2023 przystojniak.pl