Jesteś tutaj » Strona główna » Kobiety » Chcę coś ci dać, czyli kilka słów o prezentach dla kobiety

Chcę coś ci dać, czyli kilka słów o prezentach dla kobiety

  • Data dodania: 2011.12.18

Obdarowywanie, to jeden ze sposobów wyrażania uczuć. Rodzaj prezentu, jaki kupujesz kobiecie zależy od wielu czynników. Najważniejszym z nich jest relacja, jaka łączy cię z obdarowywaną kobietą. Inny prezent kupisz mamie, inny siostrze, inny żonie, dziewczynie czy znajomej. Jak uniknąć nieudanych prezentów?

Słuchaj i wnioskuj. Najkrótszą drogą do uszczęśliwienia kogoś upominkiem jest wiedza o tym co danej osobie sprawia przyjemność. Ale prezenty najczęściej są niespodziankami i na tym właśnie polega ich urok. Rzadko bywa tak, że chcesz pytać kobietę wprost o to, co jej kupić. Co więc robić? Słuchaj i wnioskuj. Wsłuchuj się co mówi kobieta, którą zamierzasz obdarować. Jeśli wspomina często o gotowaniu, pomyśl o jakiejś atrakcyjnej książce z tej dziedziny. Jeśli dużo mówi o muzyce, zapamiętaj jej ulubionych wykonawców i wykorzystaj tę wiedzę, w chwili, gdy będziesz chciał ją obdarować, kupując płytę jednego z nich.

Unikaj szablonów. Najsmutniejsze są prezenty, nad którymi nikt nie myśli, tylko kupuje je automatycznie. Pamiętaj, w obdarowywaniu nie liczą się tylko rzeczy, które się dostaje, ale wysiłek darującego. Twoja mama z pewnością nie ucieszy się z kolejnej butelki życiodajnego i leczniczego syropku na serce, twojej dziewczyny nie rozbroi kolejny pluszak do kolekcji, a siostra z wymuszonym uśmiechem przyjmie po raz kolejny kalendarz na nadchodzący rok.

Uniwersalne i osobiste. Ten podział na prezenty nie musi być taki sztywny. Wiadomo jest, że książki, płyty i ozdoby do domu mają charakter uniwersalny. Ale tomik poezji miłosnej, płyta z liryczną muzyką czy figurka Amora będą jak najbardziej osobiste. Upominki w postaci ubrań, perfum czy biżuterii są przeznaczone dla kobiet, z którymi łączy cię bliska relacja, choć nie zawsze. Rękawiczki można kupić teściowej lub znajomej, ale bielizny już nie. Jak widać, kupowanie prezentów kobietom wymaga dużego taktu, wrażliwości i wyczucia.

Czy tylko rzeczy? Pod pojęciem prezentu najczęściej rozumiemy konkretne przedmioty. Tymczasem obdarowywać można się także przeżyciami, takimi jak wspólne podróże, wizyty w teatrze, zwiedzanie wystaw, degustowanie niezwykłych potraw, koncerty itp. Niematerialne prezenty często pamięta się bardziej niż te rzeczowe, bo przedmioty się zużywają, a wspomnienia nie.

Kup sobie sama. Ta opcja jest dobra tylko wówczas, gdy jesteś pewny, że kobieta, którą w ten sposób obdarowujesz ucieszy się z takiego rozwiązania. Czasami lepiej, żeby sama wybrała sobie ciuch, ozdobę czy zapach niż dostała coś, co ją rozczaruje. Być może miło jej będzie jeśli wybranego przez siebie zakupu dokona razem z tobą.

Drogie i tanie. Wbrew pozorom, nie każdą kobietę cieszą brylanty. Większość z nich woli dostawać skromne upominki bez okazji niż wielkie prezenty od wielkiego dzwonu. Z drugiej strony każda kobieta doskonale wyczuje, jeśli mężczyzna daje jej coś, na czym chce oszczędzić. Od początku znajomości dawaj swojej kobiecie prezenty najlepsze na jakie cię stać, co nie oznacza najdroższe. Kupiony prezent ma wartość wtedy, gdy fundujący odczuje, że go kupił.

NK wykop.pl   

Dodaj komentarz

 
  Akceptuję regulamin

 
 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2022 przystojniak.pl