Jesteś tutaj » Strona główna » Kobiety » Czy kobiety naprawdę są z Wenus, czyli czym tak naprawdę się od siebie różnimy

Czy kobiety naprawdę są z Wenus, czyli czym tak naprawdę się od siebie różnimy

O tym, że my mężczyźni jesteśmy zupełnie inni niż płeć piękna, wie każdy. I nie chodzi tu tylko o wygląd zewnętrzny. Równie mocno różnimy się charakterem, zachowaniem, sposobem pojmowania świata, a także podejściem do związków. Z tego powodu często dochodzi do zgrzytów i nieporozumień, które niekiedy trudno zażegnać. Czasem, by było to łatwiejsze wystarczy zrozumieć podstawowe różnice w podejściu do rzeczywistości między dwiema płciami.

Różnice w budowie mózgu

Przyczyn różnic między kobietami a mężczyznami należy szukać bardzo dogłębnie. Zaczynają się one już mózgu. Płeć mózgu zostaje ukształtowana bardzo wcześnie ponieważ kilka tygodni po zapłodnieniu i już wtedy można zaobserwować zupełnie inną budowę obu półkul determinującą różne postrzeganie świata, inne predyspozycje i potrzeby. Za te różnice odpowiada ciało modzelowate, które u kobiet jest grubsze niż u mężczyzn. Ponadto u pań inaczej niż u facetów rozmieszczone są ośrodki, które decydują o nacechowaniu emocjonalnym. Z tego powodu kobiety są bardziej wrażliwe i z większymi emocjami podchodzą do wielu zdarzeń niż mężczyźni.

Różnice w codziennym podejściu do życia

W życiu codziennym widać najbardziej różnice spowodowane w inną budową mózgu kobiety oraz mężczyzny. Panie do wielu zadań podchodzą intuicyjnie, choć nie zawsze przeczucie to działa poprawnie, co może być powodem wielu konfliktów. My natomiast jesteśmy bardziej racjonalni i staramy się opierać na konkretnych argumentach i faktach. Emocjonalny stosunek do życia to także domena kobiet, zwłaszcza jest to widoczne w kwestii okazywania uczuć. Wiadomo od dawna, że to właśnie płeć piękna jest bardziej wylewna, zarówno w okazywaniu przyjaźni, miłości, jak i złości czy nienawiści w stosunku do drugiej osoby. Niektóre zachowania związane są nie tylko z różnicami w budowie mózgu, ale także z kulturą i wychowaniem. Dotyczy to np. ujawniania słabości. To kobiety częściej przyznają się do porażki, płaczą i mówią głośno o tym, że potrzebują wsparcia. My mężczyźni zawsze byliśmy uczeni powstrzymywania takich emocji. Uważani jesteśmy za płeć silniejszą, której nie wypada się poddawać się ani okazywać słabszych momentów. Nie bez powodu używa się określenia „chłopaki nie płaczą”. Różnice między nami a kobietami można także dostrzec w procesie uczenia się. Jedne dziedziny nauki my opanowujemy łatwiej, inne kobiety, choć w niektórych przypadkach często kierujemy się stereotypami, które nie zawsze mają jakikolwiek związek z prawdą, np. teoria dotycząca tego, że mężczyźni sprawdzają się jedynie w nauce przedmiotów ścisłych, a kobiety są urodzonymi humanistkami. Wiele przykładów pokazało już, że wniosek ten jest mylny i niesłusznie stale przytaczany.

NK wykop.pl   

Dodaj komentarz

 
  Akceptuję regulamin

 
 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2021 przystojniak.pl