Jesteś tutaj » Strona główna » Kobiety » Czy mężczyzna powinien płacić za kobietę

Czy mężczyzna powinien płacić za kobietę

Czasy się zmieniają, a z nimi pewne obyczaje, niektóre na lepsze, inne wręcz odwrotnie. Obecnie kobiety coraz częściej zajmują się mało kobiecymi zajęciami, takimi, jak małe remonty czy naprawy lub podejmują pracę w zawodzie, który kiedyś był kojarzony wyłącznie z płcią męską.

Podobnie sytuacja wygląda w przypadku niektórych zwyczajów, choćby takich, jak płacenie za siebie na zakupach czy w restauracji. Kobiety chcą być coraz bardziej niezależne, dlatego nie widzą powodów, aby mężczyzna pokrywał ich rachunki.

Płeć męska jednak jest bardziej honorowa. Wielu mężczyzn do dziś uważa, że w dobrym tonie jest zaproponować kobiecie, zapłacenie za kolację, nawet jeśli to nie od nich wyszło zaproszenie. Niektórzy pytają z czystej grzeczności i wówczas, gdy kobieta odmówi, godzą się na zapłacenie rachunku po połowie.

Inni za żadne skarby nie pozwolą, aby kobieta, z którą spędzają miły wieczór płaciła za siebie. Wszystko zależy od charakteru faceta, a także od tego, jak został wychowany. Jeśli w młodości wpajało mu się, że kobieta, jako płeć piękna powinna być traktowana wyjątkowo i w każdej sytuacji mężczyzna powinien zachowywać się jak gentelman, istnieje duże prawdopodobieństwo, że tak właśnie będzie czynił.

Są jednak tacy panowie, którzy podobnie, jak niektóre kobiety, są za równouprawnieniem płci i nie widzą najmniejszego problemu w tym, aby każdy płacił zawsze za siebie. To jak, postąpimy zależy od naszego nastawienia do życia i od charakteru oraz przekonań każdej osoby. Jednak bez wątpienia, zwyczaj płacenia za kobietę jest bardzo romantyczny i świadczy dobrze o każdym mężczyźnie.

NK wykop.pl   

Dodaj komentarz

 
  Akceptuję regulamin

 
 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2021 przystojniak.pl