Jesteś tutaj » Strona główna » Kobiety » Czy można ufać mężczyźnie?

Czy można ufać mężczyźnie?

W jednym z przedwojennych filmów, można usłyszeć takie oto słowa: "nie wierz mężczyźnie, bo to cukierek maczany w truciźnie..." Czy mężczyźni często udają innych niż są naprawdę, czy nie można im wierzyć? Czy na takie pytania można udzielić jednoznacznych odpowiedzi.?

Kredyt  zaufania. Kredyt zaufania to podstawowa ufność jaką obdarzamy każdą napotkaną osobę, niezależnie od wieku, płci, pochodzenia czy wyznania. To wrodzone poczucie bezpieczeństwa w kontakcie z ludźmi potrzebne jest nam po to byśmy byli zdolni do nawiązywania kontaktów międzyludzkich.

Zaufanie do mężczyzn. Wzbudzanie zaufania jest jedną z męskich cech, którą najbardziej cenią kobiety. Mężczyzna wzbudzający zaufanie ma większe powodzenie u kobiet, ma większe szanse na zawieranie licznych znajomości i na pogłębianie ich. Ale wzbudzenie zaufania to jeszcze nie wszystko. Prawdziwa ufność rodzi się bowiem z doświadczenia, że mężczyzna, z którym jesteśmy mówi prawdę i postępuje zgodnie z tym co mówi.

Budowanie zaufania. Całkowita nieufność i rezerwa w stosunku do mężczyzn nie jest wskazana. Nie ufając za grosz nikomu, można stracić okazję do bliższej znajomości z mężczyzną, któremu naprawdę warto zaufać. 
Równie niekorzystna jest bezgraniczna i bezkrytyczna ufność do każdego napotkanego mężczyzny, który wie jak ją wzbudzić. 
Zaufanie do mężczyzny najlepiej jest budować stopniowo, poprzez konfrontowanie tego co mówi, z tym jak się zachowuje.

Kiedy mężczyzna nie mówi prawdy. Zaufanie do mężczyzny zostaje podważone natychmiast po tym, gdy okaże się, że to co mówi mija się z prawdą. Mężczyźni oszukują swoje partnerki z wielu powodów. Robią to na przykład wtedy, gdy małe kłamstewka są wyniesionym z domu, sposobem na uniknięcie wielu problemów i komplikacji. Jeśli takie zachowanie weszło im w krew, mogą nawet nie rozumieć, że ich sposób bycia może kogoś ranić.

Ufamy bo chcemy. Zaufanie do mężczyzny ma dwa źródła. Jednym z nich jest sam mężczyzna i fakt, że okazał się godny naszego zaufania, drugim zaś jest nasza potrzeba ufania mężczyznom. Potrzeba ta sprawia, że czasami ufamy im na siłę, wiedząc o tym, że nas oszukują. 

Nie wierz nigdy kobiecie. Słowa słynnego przeboju napisane kilkadziesiąt lat później, niż te, wypowiedziane w starym filmie, świadczą o tym, że wzbudzanie i budowanie zaufania nie zależy od tego czy jest się kobietą czy mężczyzną, ale od tego jakim jest się człowiekiem, a grzechy względem zaufania popełnia zarówno płeć piękna jak i brzydka.

NK wykop.pl   

Dodaj komentarz

 
  Akceptuję regulamin

 
 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2021 przystojniak.pl