Jesteś tutaj » Strona główna » Kobiety » Czy utrzymywać kontakt ze swoją byłą

Czy utrzymywać kontakt ze swoją byłą

  • Data dodania: 2012.04.02

Dojrzały związek ma to do siebie, że jest zupełnie inny od młodzieńczej miłości i zwykle prowadzi on do poważnych życiowych decyzji. Nie zawsze jednak kobieta, będąca z nami w życiu dorosłym jest tą, z którą byliśmy w wieku kilkunastu lat. Często, poznając nową osobę i wiążąc się z nią na poważnie, mamy za sobą kilka innych związków, bardziej lub mniej udanych. Pojawia się zatem pytanie czy, wkraczając w nowy etap, należy odciąć się od przeszłości, czy utrzymywać kontakt ze swoimi byłymi?

Pytanie z pozoru nie wydaje się trudne, ale ciężko jest dać na nie jednoznaczną odpowiedź. Wszystko zależy od osoby, z którą jesteśmy i od tego jakie relacje łączyły nas lub nadal łączą z byłą dziewczyną. Niestety wiele kobiet jest zazdrosnych o poprzednie miłości swych obecnych ukochanych. Mimo tego, że wiedzą, iż jest to przeszłość, czują się niekomfortowo, gdy mężczyzna utrzymuje kontakt z kimś, komu jeszcze jakiś czas temu mówił, że kocha. Kontakt z byłą dziewczyną nie jest niczym złym, pod warunkiem, że tamten etap jest definitywnie skończony, a z dawną ukochaną wiąże nas jedynie przyjaźń. Ciężko jest się jednak przyjaźnić z kimś, z kim łączyło nas płomienne uczucie i z kim rozstało się w mało przyjaznej atmosferze. Poza tym sam fakt, że my z poprzedniego związku już się wyleczyliśmy, nie musi oznaczać, że tak samo jest w przypadku byłej kobiety. Być może ona skrycie nadal coś do nas czuje, a wówczas, nawet jeśli my mamy czyste intencje, spotykanie się z taką osobą może zagrażać obecnemu związkowi. Warto zatem ustalić czego od siebie oczekujemy. Ważne także, abyśmy byli z naszą obecną ukochaną całkowicie szczerzy. Jeśli zamierzamy się spotkać z kimś, z kim łączyło nas kiedyś coś więcej, powiedzmy naszej obecnej partnerce prawdę. Inaczej, gdy dowie się ona o tym przypadkiem, może poczuć się urażona lub zacznie podejrzewać, że mamy coś do ukrycia. Jeżeli już postanowimy odnowić znajomość z byłą ukochaną, zróbmy to na tzw. neutralnym gruncie. Spotkajmy się w jakiejś miłej knajpce lub pójdźmy na spacer. Takie klasyczne spotkanie wśród innych ludzi nie powinno być dla obecnej partnerki niczym niepokojącym. Starajmy się jednak unikać spotkań z kimś, kto był dla nas wyjątkowo ważny, z kim np. planowaliśmy ślub. Takie odnowienie znajomości z osobą, przez którą mocno się cierpiało i która kiedyś była najważniejszą osobą w naszym życiu, może być odrobinę niebezpieczne. Lepiej zrezygnować z takiego spotkania, gdy widzimy, że nasza obecna ukochana wyjątkowo to przeżywa. Jeśli nie zależy nam tak bardzo na wznowieniu znajomości, dajmy sobie z tym spokój i nie dokładajmy swej drugiej połówce powodów do zmartwień. Trochę inaczej jednak wygląda sytuacja, gdy chcemy się przyjaźnić z przedszkolną lub wczesnoszkolną sympatią, z którą byliśmy całe dwa tygodnie. Zwykle takie znajomości nie są żadnym zagrożeniem dla związku, a dla nas są one zapewne źródłem przemiłych wspomnień, z których obecnie możemy się wspólnie głośno pośmiać.

Jeśli chcemy utrzymywać kontakt z naszą byłą, przede wszystkim pamiętajmy o ustaleniu wspólnych relacji i weźmy pod uwagę zdanie obecnej partnerki. Dzięki temu nikt nie będzie się czuł pokrzywdzony.

NK wykop.pl   

Dodaj komentarz

 
  Akceptuję regulamin

 
 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024 przystojniak.pl