Jesteś tutaj » Strona główna » Kobiety » Czy warto wchodzić w związki bez zobowiązań

Czy warto wchodzić w związki bez zobowiązań

Związek bez zobowiązań to bardzo modne ostatnimi czasy określenie. Szczególnie często używają go mężczyźni, którzy przez wiele lat byli zdeklarowanymi singlami i nie marzą o założeniu rodziny ani wiązaniu się z kimś na stałe. Związek bez zobowiązań jest zatem doskonałym rozwiązaniem, ponieważ pozwala cieszyć się życiem razem z drugą osobą, dzięki czemu nie odczuwa się skutków samotności, a jednocześnie daje dużą swobodę i poczucie, że nie jest się od kogoś zależnym i nie ma potrzeby składania żadnych deklaracji.

Dlaczego mężczyźni wybierają związki be zobowiązań

Każdy z nas jest inny i każdy inaczej podchodzi do kwestii miłości i wspólnego życia z drugą osobą. Dla jednych potrzeba stworzenia niezobowiązującego związku może być silniejsza od chęci całkowitego zaangażowania, ponieważ na chwilę obecną na pierwszym miejscu stawiamy naszą karierę, hobby, które całkowicie nas angażuje lub zwyczajnie chcemy skosztować w każdy możliwy sposób. Jest to także idealne rozwiązanie, dla tych facetów, którzy przeżyli zawód miłosny i boją się ponownie zaufać innej kobiecie. W takich przypadkach związek bez zobowiązań jest czymś w rodzaju tarczy obronnej. Tworząc z kimś taki układ możemy z góry założyć, że i tak prędzej czy później zakończymy ten związek, dlatego ewentualne problemy i rozczarowania nie będą dla nas aż tak bolesne.

Jak stworzyć taki związek

Bardzo ważną kwestią podczas wchodzenia w związek bez zobowiązań jest wspólne ustalenie tego z partnerką. Nie możemy pozwolić na to, by ktokolwiek miał złudne nadzieje na to, że relacja ta będzie trwała i będziemy sobie oddani. Jeśli wiemy, że nie zależy nam na ślubie, zakładaniu rodziny i nigdy nie zagwarantujemy tego partnerce, bądźmy z nią szczerzy. Inaczej nasza wybranka może poczuć się oszukana, zraniona i wykorzystana, gdy dowie się, że nie widzimy jej u swego boku w przyszłości. Szczęśliwy związek bez zobowiązań można stworzyć tylko wtedy, gdy między dwojgiem ludzi nie ma niejasności i ustalone zostają jawne zasady. Oczywiście może się zdarzyć taka sytuacja, że jedna ze stron z czasem poczuje chęć zaangażowania i będzie gotowa stworzyć związek z prawdziwego zdarzenia, jednak wówczas nawet jeśli druga strona tego nie zaakceptuje, nie będzie mowy o rozczarowaniu, ponieważ od początku układ był jasny.

Zalety i wady związku bez zobowiązań

Dla większości osób największą zaletą takiego związku jest brak konieczności brania odpowiedzialności za drugą osobę i za związek. Jest to dobre rozwiązanie, jeśli boimy się zaangażować, a nie chcemy być sami. Jednak jeśli taki jest powód naszego wyboru, powinna to być bardzo dobrze przemyślana decyzja. Gdy z góry uznamy, że dany związek nie ma przyszłości, być może zamkniemy sobie furtkę do stworzenia naprawdę fajnej relacji. W taki sposób łatwiej jest też zranić drugą osobę, która być może będzie żywiła nadzieję na to, że kiedyś niezbyt angażująca znajomość przerodzi się w coś poważniejszego.

NK wykop.pl   

Dodaj komentarz

 
  Akceptuję regulamin

 
 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2021 przystojniak.pl