Jesteś tutaj » Strona główna » Kobiety » Czy wybaczyć kobiecie zdradę

Czy wybaczyć kobiecie zdradę

  • Data dodania: 2012.04.01

W dzisiejszych czasach zdrada, zarówno ze strony kobiety jak i mężczyźni, jest coraz częstszym zjawiskiem. Powodów skoku w bok może być wiele, a każdy przypadek powinien być rozpatrywany indywidualnie. Mówi się, że częściej zdradzają mężczyźni, jednak w tym temacie nie ma reguły. Jeśli niewierność wyjdzie na jaw pojawia się pytanie „Co dalej”, „Czy wybaczyć ukochanej zdradę”?

Na to pytanie w zasadzie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Każda zdrada jest inna, do każdej prowadzą inne motywy. Poza tym każda osoba inaczej podchodzi do tematu. Są mężczyźni gotowi zapomnieć najperfidniejszy kobiecy występek, ale istnieją też tacy, którzy nie wybaczą nawet niewinnego pocałunku z innym mężczyzną. Jeśli znaleźliśmy się w tej niekomfortowej sytuacji, powinniśmy posłuchać głosu serca oraz rozumu. Przede wszystkim odpowiedzmy sobie na pytanie czy zostaliśmy zdradzeni pierwszy raz, czy nasza druga połówka od dłuższego czasu była wobec nas nie fair. Wielu mężczyzn jest w stanie wybaczyć jednorazową chwilę słabości, zwłaszcza, jeśli kobieta sama się do niej przyzna. Przyłapanie na gorącym uczynku lub sama świadomość, że od wielu tygodni, a może nawet lat byliśmy okłamywani, raczej nie skłania nas do puszczenia tej wiedzy w niepamięć. Nikt nie lubi być oszukiwany, dlatego, jeśli kobieta z premedytacją nas zdradzała i w dodatku nie czuła w związku z tym żadnych wyrzutów sumienia, pewnie nie warto inwestować w dalszą znajomość. Jednak jeżeli zdrada była jednorazowym przypadkiem, a ukochana mocno tego żałuje, można spróbować wybaczyć i zawalczyć o związek. Czasem lepiej się zastanowić czy sami w jakimś stopniu się nie przyczyniliśmy do pojawienia się takiej sytuacji. Być może nie mieliśmy dla ukochanej czasu, zaniedbywaliśmy ją, nie interesowaliśmy się jej życiem, problemami, ciągle nie było nas w domu, przez co kobiecie brakowało ciepła i czułości, które znalazła gdzie indziej. W takiej sytuacji często zdrada jest przyczynkiem do odbycia poważnej rozmowy i wprowadzenia istotnych życiowych zmian. Jeśli oboje się kochamy, zróbmy podsumowanie i oddzielmy przeszłość grubą kreską, starając się zacząć wszystko raz jeszcze bez rozpamiętywania tego, co było złe. Oboje zawiniliśmy, więc oboje ponieśliśmy tego konsekwencje. Jednak chwilowy kryzys nie musi oznaczać końca związku. Oczywiście na pewno nie wszystko wróci do normy od razu, ale warto spróbować, nawet jeśli jest to dla obojga bardzo trudne. Jak wiadomo, nie każdy potrafi być wspaniałomyślny. Niekiedy myśl o tym, że ukochana nie była nam wierna, powoduje, że mimo szczerych chęci, nie umiemy wybaczyć i zapomnieć. Zanim podejmiemy ostateczną decyzję o definitywnym rozstaniu, spróbujmy sięgnąć po fachową poradę i wybierzmy się do psychologa. Często się okazuje, że osoba postronna potrafi pomóc, dlatego właśnie być może psycholog pomoże nam poukładać nasze życie i wskaże najlepszą drogę do osiągnięcia porozumienia.

Nie da się udzielić jednoznacznej odpowiedzi na pytanie „Czy wybaczyć kobiecie zdradę” Jest to wyjątkowo delikatna materia i żadne reguły tu nie obowiązują. Postarajmy się jednak w takiej sytuacji nie działać pod wpływem emocji, które mogą niestety być złym doradcą. Przemyślmy temat na spokojnie, odczekajmy jakiś czas, by racjonalnie podjąć decyzję, jak dalej będzie wyglądało nasze życie.

NK wykop.pl   

Dodaj komentarz

 
  Akceptuję regulamin

 
 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2021 przystojniak.pl