Jesteś tutaj » Strona główna » Kobiety » Czy związek na odległość ma szansę na przetrwanie?

Czy związek na odległość ma szansę na przetrwanie?

Związek na odległość to w dzisiejszych czasach dość popularny problem. Dziś coraz częściej zmieniamy miejsce zamieszkania, wyjeżdżamy za granicę za pracą, lepszym bytem lub po prostu chęcią poznania nowej kultury czy oderwania się od dotychczasowej rzeczywistości. Jednak pojawia się pytanie co z naszą drugą połówką? Nie zawsze para decyduje się na wspólny wyjazd. Czy zatem taki związek ma szansę na przetrwanie?

Kwestia indywidualna
Trudno odpowiedzieć na to pytanie. Wszystko zależy od tego jacy jesteśmy, ile znaczy dla nas nasz związek i czy wyobrażamy sobie wyjechać z naszą ukochaną tam, gdzie ona będzie szczęśliwa, choć my inaczej to szczęście widzimy. Niektóre pary rozstają się, gdy w grę wchodzi dłuższy wyjazd jednej ze stron. Nie każdy mężczyzna wyobraża sobie życie w innym kraju, a decyzja o pozostaniu w Polsce często przekreśla szanse na wspólne życie. Niektórzy uważają, ze kilkumiesięczna rozłąka może wzmocnić związek. Oczywiście tak może być, ale to nie jest reguła. Dla niektórych par taka rozłąka to test na uczucie. Jeśli jest prawdziwe i silne, powinno przetrwać, wówczas staje się ono jeszcze trwalsze niż dotychczas. Niestety test można oblać. Niekiedy osoba wyjeżdżająca do innego państwa, np. w celach zarobkowych, może nie chcieć wracać do Polski. Dzieje się tak, gdy sytuacja finansowa diametralnie się zmienia, a w naszym kraju nie ma takich perspektyw. Często urok danego miejsca, do którego się wyjeżdża jest tak nieodparty, że nie chcemy wracać tam, gdzie nie byliśmy dotąd aż tak szczęśliwi. Niestety zdarza się, że związek jest jedynym powodem, dla którego warto wrócić i często przegrywa on z masą atutów zagranicznego życia. Niektóre pary, przeczuwając, że ten wyjazd może wiele zmienić w ich życiu, jeszcze przed wyjazdem decydują się na rozstanie, by oszczędzić sobie rozczarowań. Wszystko to jednak jest uzależnione od każdego człowieka indywidualnie.

Krótki wyjazd, a wyjazd na stałe
Bardzo ważny jest także cel wyjazdu oraz czas pobytu za granicą. Nie możemy generalizować, ponieważ przed zupełnie inną próbą staje para, która musi rozstać się na kilka miesięcy, ponieważ jedna ze stron np. jedzie na wymianę zagraniczną lub musi odbyć kilkumiesięczny staż poza granicami kraju. Taki wyjazd jest ogromną szansą rozwoju, ale wcale nie musi wpłynąć na relacje w związku. Poza tym, w dobie telefonii komórkowej i Internetu, mamy możliwość bycia w stałym kontakcie z naszą ukochaną. Może to nie to samo, co kontakt fizyczny, jednak na pewno pomoże przetrwać te kilka miesięcy. Sprawa nieco się komplikuje, jeśli nasza druga połówka chce wyjechać na kilka lat, a także nie wyklucza stałego pobytu za granicą. W tym przypadku, jeśli nie zamierzamy dołączyć do ukochanej po jakimś czasie, raczej ciężko nam będzie utrzymać ten związek. Kilka lat braku tradycyjnego kontaktu w większości przypadków zabija, nawet silne uczucie.

Rozłąki spowodowane wyjazdami zagranicznymi powinny być poprzedzone poważną i szczerą rozmową. Mamy prawo wiedzieć jakie nasza ukochana ma plany, skoro jesteśmy ich częścią. Decyzję o byciu razem mimo wszystko lub ewentualnym rozstaniu powinniśmy podjąć na spokojnie, po przemyśleniu całej sprawy i bez zbędnych emocji tak, by tego później nie żałować.

NK wykop.pl   

Dodaj komentarz

 
  Akceptuję regulamin

 
 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024 przystojniak.pl