Jesteś tutaj » Strona główna » Kobiety » Czy związek ze starszą kobietą ma przyszłość

Czy związek ze starszą kobietą ma przyszłość

Każdy związek partnerski rządzi się swoimi prawami. Nie ma reguł, które odgórnie obowiązują i których należy przestrzegać. Historia zna niejedną parę, która mimo wielu różnic i skrajności przeżyła wspólnie wiele szczęśliwych lat. Z pewnością da się zauważyć, iż większość par zwykle dzieli niewielka różnica wieku i przeważnie to mężczyzna jest starszy od swej partnerki. Jednak nie jest to normą, bowiem zdarzają się związki, w których to kobieta ma więcej lat niż jej wybranek. Nasuwa się tu pytanie, czy można stworzyć udaną relację partnerską i być ze sobą szczęśliwym, wiążąc się osobą od siebie starszą?

Niewielka różnica wieku

Zwykle wiek nie jest przeszkodą w stworzeniu dobrego i trwałego związku. Jednak wszystko zależy od tego, na jakim etapie swego życia partnerzy się spotkają i jaka jest różnica wieku. W większości przypadków niewielka różnica nie jest żadnym problemem. Jeśli dotyczy to pary dojrzałych ludzi, a nie nastolatków, prawie wcale nie jest ona odczuwalna. 2-3 lata starsza od nas partnerka może mieć takie same zainteresowania jak my, może słuchać tej samej muzyki, oglądać podobne filmy i śmiać się z tych samych dowcipów. W takim przypadku ta różnica się zaciera i jesteśmy w stanie stworzyć tak samo udany związek jak równolatkowie lub inne pary, w których związku to mężczyzna jest starszy.

Gdy kobieta jest dużo starsza

Oczywiście nie jest powiedziane, że większa różnica wieku musi oznaczać, że związek nie ma szans na przetrwanie, jednak im partnerka jest starsza od mężczyzny, tym więcej może się pojawić problemów. Zwykle dotyczy to spojrzenia na życie. Kobiety szybciej dojrzewają do chęci zamążpójścia i posiadania dzieci. Zatem np. jeśli facet ma 25 lat, a zwiąże się z kobietą po 30-tce może liczyć się z tym, że niebawem ukochana będzie chciała założyć rodzinę. Nie każdy mężczyzna będzie gotowy w młodym wieku na podjęcie tak poważnej decyzji. Zwykle faceci chcą jak najdłużej korzystać z życia, podczas gdy kobiety powoli zaczynają w głowie budować wizję szczęśliwej rodziny. Problemem może też okazać się bardziej prozaiczna kwestia, mianowicie zmieniający się wygląd. Z każdym rokiem kobieta wygląda inaczej. Niestety nie zawsze jest to zmiana na korzyść. Wówczas owa różnica może być dla mężczyzn bardziej zauważalna, niestety na niekorzyść, zwłaszcza gdy otaczają się oni uroczymi koleżankami w swoim wieku lub osobami młodszymi. Nie ma tu jednak żadnej reguły. Tak naprawdę wszystko zależy od oczekiwań i charakteru danego człowieka

Czy warto wiązać się z starszą od siebie kobietą

Na to pytanie nie ma jednoznaczniej odpowiedzi. Jeśli spotkaliśmy kogoś, kto nas zauroczył i wydaje nam się, że mimo różnicy wieku jesteśmy w stanie stworzyć naprawdę fajną relację, zaryzykujmy. Być może metryka nie będzie miała żadnego znaczenia. Jeśli na samym początku poznamy nasze wzajemne oczekiwania i stworzymy dojrzały związek, wówczas mimo tego, że będzie nas od naszej partnerki dzieliło kilka ładnych lat, możemy szczęśliwie razem iść przez życie i być doskonałym przykładem, często dla równolatków, którzy z różnych innych przyczyn się rozstają.

NK wykop.pl   

Dodaj komentarz

 
  Akceptuję regulamin

 
 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2021 przystojniak.pl