Jesteś tutaj » Strona główna » Kobiety » Delikatne i piękne, czyli kilka słów o kwiatach dla kobiety

Delikatne i piękne, czyli kilka słów o kwiatach dla kobiety

  • Data dodania: 2011.11.10

Kobiety kochają kwiaty. Wszystkie kobiety kochają dostawać kwiaty. Kwiaty są doskonałym uzupełnieniem wzmocnieniem i podkreśleniem słów, które kierujesz do kobiety. Czar i urok kwiatów zawiera się w ich kolorach, kształcie i zapachu. Kwiaty to coś ulotnego, nietrwałego i bardzo delikatnego. To mały cud natury, który zawsze porusza, wzrusza i cieszy każdą kobietę. 

Jakie kwiaty dla jakiej kobiety. Obecnie nie obowiązują jakieś ścisłe reguły związane z wręczaniem kwiatów. Nie mniej jednak należy mieć w tym względzie pewne wyczucie. Rodzaj kwiatów wręczanych kobiecie, powinien być dopasowany do charakteru samej kobiety, charakteru łączącej cię z nią relacji, stopnia zażyłości i okoliczności wręczania kwiatów. Generalnie jest tak, że im słabiej znasz osobę, której chcesz wręczyć kwiaty, tym bardziej kwiaty te powinny być eleganckie, stonowane i klasyczne, po prostu uniwersalne. Prawdą jest i to, że większość kobiet docenia sam fakt otrzymania kwiatów i cieszy się z nich, nie czepiając się szczegółów. Pod warunkiem oczywiście, że otrzymane kwiaty są świeże i dane z serca

Kwiaty zamiast słów. Kwiaty zamiast słów to nie najlepszy pomysł. W minionych stuleciach pewne barwy kwiatów symbolizowały pewne uczucia. Białe kwiaty symbolizowały niewinność, różowe nieśmiałe zainteresowanie, żółte zazdrość, a niebieskie uznanie i szacunek. Czerwone oczywiście symbolizowały miłość. Kwiaty zamiast słów miały sens w poprzednich stuleciach, kiedy to skomplikowane konwenanse obyczajowe sznurowały ludziom usta. W czasach tych kwiaty symbolizowały uczucia, których ludzie nie mogli i nie umieli wyrażać. Na szczęście czasy te mamy już za sobą i wyrażanie uczuć słowami jest dziś nie tylko normalne, ale wręcz pożądane. Teściowa, której wręczasz kwiaty czeka na Twoje życzenia, a wybranka Twojego serca bardziej niż kwiatami cieszy i ekscytuje się tym, co dodasz do nich od siebie. Dziś kupuje się takie kwiaty i takie kompozycje kolorystyczne, jakie są aktualnie modne. Powracanie więc do dawnej symboliki kwiatów mija się z celem. Czerwone róże symbolizują w prawdzie gorące uczucia, kupuje się je na Walentynki, zaręczyny i rocznice, ale wręcza się je także przy wielu innych okazjach.

Eksperymenty kwiatowe. W relacji z kobietą, którą dobrze znasz, bo jesteś z nią związany, nie musisz obawiać się eksperymentów kwiatowych. To, że twoja kobieta kocha frezje, nie oznacza że musi dostawać je od Ciebie na każdą okazję. Nawet najbardziej ulubione kwiaty mogą się znudzić. Wybranka twojego serca z pewnością doceni podarowane jej wiązanki innych kwiatów uzupełnione fajnymi i modnymi dodatkami. Oczywiście nie należy zasypywać kobietę kwiatami, których nie cierpi. Bardzo złe wrażenie na każdej kobiecie robią kwiaty, po których z daleka widać, że są oszczędne, tanie i dane z obowiązku. Tanie, smutne, byle jakie i obowiązkowe wiąchy są znacznie gorsze niż zapomnienie o najważniejszej rocznicy.

Kwiaty w doniczce. Kwiaty doniczkowe są ładne, ale nie mają w sobie tej delikatności, kruchości, ulotności i romantyzmu co cięte bukiety. Dlatego odradzamy podarowywanie ich kobiecie na początku znajomości. Kwiat w doniczce symbolizuje coś trwałego, kojarzy się ze wspólnym parapetem, domem i życiem. Wręczenie takiego kwiatka na początku znajomości, kiedy nic jeszcze nie jest wiadome, gdy nie zostało wypowiedziane ani jedno wiążące słowo, jest niezręczne i może wzbudzić niepokój. Wyjątek stanowi sytuacja, w której nowo poznana kobieta powie ci, że kocha kwiatki w doniczce, dając tym samym do zrozumienia, że możesz jej taki podarować.

NK wykop.pl   

Dodaj komentarz

 
  Akceptuję regulamin

 
 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2022 przystojniak.pl