Jesteś tutaj » Strona główna » Kobiety » Gdy kobieta nie okazuje czułości

Gdy kobieta nie okazuje czułości

Emocjonalne podejście do związku to zdecydowanie domena kobiet. To one częściej mówią „Kocham cię”, przytulają, całują i chcą być całowane. Nie oznacza to, że mężczyźni nie mają takich samych potrzeb. My po prostu nie okazujemy miłości tak wylewnie. W dodatku uważamy, że częste zapewnianie o miłości słowami nie jest potrzebne, ponieważ najważniejsze są gesty, które świadczą o tym, że druga osoba jest dla nas bardzo ważna. Co jednak jeśli to kobieta nie okazuje uczuć?

Mimo, iż rzadko zdarzają się sytuacje, w których to mężczyzna jest tym, który częściej mówi, że kocha oraz daje wyrazy czułości, a kobieta wręcz odwrotnie, czasem takie sytuacje się zdarzają. Umiejętność okazywania uczuć tak naprawdę to kwestia indywidualna, związana z cechami charakteru oraz z tym, jakie wynieśliśmy wzorce z naszego domu. Jeśli rodzice nigdy nie okazywali sobie uczuć, nie ma się co dziwić, że nasza druga połówka ma z tym problem. Być może jednak okazuje nam to w bardziej subtelny sposób poprzez codzienną troskę, pamięć o ważnych wydarzeniach czy poprzez zwykłe pytania: „Jak ci minął dzień” lub „Jak się czujesz”.

Jeśli jednak nasza ukochana kiedyś potrafiła być bardziej czuła, a z czasem zaprzestała okazywać miłe gesty i mówić, że nas kocha, może się to wiązać z wkraczającą do związku rutyną lub świadomością, że skoro jest się już jakiś czas razem, nie ma potrzeby mówić tego, co jest oczywiste. Jeśli takie podejście do sprawy wyjątkowo nam przeszkadza i chcielibyśmy, jak dawniej, poczuć się bardziej kochani, porozmawiajmy z kobietą na ten temat. Jednak nie zaczynajmy rozmowy od ostrych zarzutów, ponieważ wówczas ukochana przybierze postawę obroną i nasze starania nie przyniosą spodziewanego rezultatu. Podejdźmy do tego tematu łagodnie. Spokojnie zasugerujmy swej drugiej połówce, że miło by nam było usłyszeć tak oczywiste słowa, jak „Kocham Cię” lub chcielibyśmy być częściej przytulani i całowani. Jeśli nie przyjmiemy postawy roszczeniowej, tylko spokojnie sprawę przedyskutujemy, na efekty nie powinniśmy długo czekać.

NK wykop.pl   

Dodaj komentarz

 
  Akceptuję regulamin

 
 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2022 przystojniak.pl