Jesteś tutaj » Strona główna » Kobiety » Jak pokonać nieśmiałość w stosunku do kobiet

Jak pokonać nieśmiałość w stosunku do kobiet

  • Data dodania: 2012.07.08

Nieśmiałość jest czymś, co niezwykle utrudnia nasze życie. Jest ona bardzo uciążliwa zarówno w życiu zawodowym, gdy chcemy osiągnąć jakiś sukces, a ciągle czujemy blokadę, jak i w życiu towarzyskim. Przede wszystkim jest to duży problem dla tych mężczyzn, którzy szukają swojej drugiej połówki, a nie mają odwagi, by nawiązać nową znajomość. Jak walczyć z nieśmiałością i dać sobie szansę na szczęśliwe życie?

Przede wszystkim należy zdefiniować to pojęcie. Przez słowo nieśmiałość rozumiemy stan psychiczny uniemożliwiający nam podjęcie jakiegoś działania ze względu na strach przed oceną i porażką Najczęściej nieśmiałość jest stanem, który towarzyszy nam od najmłodszych lat i jeśli z nim nie walczymy z wiekiem się pogłębia. Im jesteśmy starsi, tym trudniejsze decyzje życiowe musimy podejmować i tym ciężej jest nam pokonać wrodzoną nieśmiałość. Bardzo częstą przyczyną występowania nieśmiałości jest niska samoocena. Jeśli nie wierzymy we własne siły, jeżeli uważamy, że nie jesteśmy zdolni, by coś osiągnąć lub zbyt mało atrakcyjni, by ktoś się nami zainteresował, napotykamy na opory i nie dokonujemy tego, czego moglibyśmy dokonać.

Nieśmiałość w stosunku do kobiet

Dużym problemem jest nieśmiałość wobec płci przeciwnej. Im dłużej nie możemy się przekonać do zrobienia pierwszego kroku i znalezienia swojej drugiej połówki, tym trudniej jest nam przełamać pierwsze lody. Strach przed odrzuceniem jest tak duży, że wolimy stać z boku i zastanawiać się co by było gdyby, zamiast działać. Niestety, im dłużej będziemy się z tym problemem borykać, tym trudniej nam będzie cokolwiek w życiu zmienić.

Jak poradzić sobie z nieśmiałością

Strach przed otwarciem się przed drugą osobą powinien być przełamywany stopniowo. Oczywiście każdy będzie pewnie sobie z tym radził inaczej. Dla niektórych kilka prób przełamania lodów wystarczy, natomiast inne osoby będą się borykały z tym problemem o wiele dłużej. Jeśli mamy wyjątkowe trudności w nawiązaniu znajomości i w poznaniu kobiety, poradźmy się psychologa. Czasem warto skorzystać z pomocy specjalisty zamiast męczyć się samemu. Psycholog pomoże w dostosowany do danego przypadku sposób pokonać nieśmiałość. Podczas próby pokonywania barier trzeba sobie uświadomić jedną ważną rzecz, mianowicie należy wiedzieć, że ewentualna porażka poniesiona w trakcie nawiązywania znajomości nie oznacza końca świata. Każdy z nas pewnie przynajmniej raz w życiu został odtrącony. Należy sobie zdać sprawę z tego, że jest to całkowicie naturalne, ponieważ nie każda nowo poznana osoba musi zapałać do nas sympatią. Początkowy brak sukcesów nie oznacza jednak, że jesteśmy skazani na wieczną porażkę. Pamiętajmy, że prędzej czy później uda nam się znaleźć bratnią duszę, tylko potrzebna jest do tego cierpliwość i pozytywne nastawienie do życia.

Pomoc osób bliskich

Jeśli nie chcemy korzystać z pomocy specjalisty, może po prostu poradźmy się kogoś z bliskiego otoczenia. Być może mamy grupę przyjaciół którzy dobrze nam życzą i którzy chętnie nam pomogą w walce z nieśmiałością. Jeśli wiemy, że otaczamy się szczerymi i pomocnymi ludźmi, skorzystajmy z ich rad, a wówczas będzie nam dużo łatwiej zwalczyć utrudniający życie problem.

NK wykop.pl   

Dodaj komentarz

 
  Akceptuję regulamin

 
 

Komentarze (1)

marek

15:23, 16 grudzień 2013

ja z sukcesem zaliczyłem psychoterapię, stwierdziłem, że zbyt dużo w życiu mnie omija przez moją nieśmiałość, teraz moje życie w końcu zmienia się na lepsze

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024 przystojniak.pl