Jesteś tutaj » Strona główna » Kobiety » Jak przetrwać ciche dni w związku

Jak przetrwać ciche dni w związku

  • Data dodania: 2012.08.12

W każdym, nawet najlepszym związku zdarzają się kłótnie. Nie ma ludzi idealnych, dlatego gorsze momenty mogą dopaść nawet tych, którzy na co dzień się nie kłócą i stanowią w oczach innych wzorową parę. Jeśli sprzeczka jest poważniejsza, czasem jej konsekwencją mogą być ciche dni. Jak je przetrwać i co zrobić, by wszystko wróciło do normy.

Dajmy sobie czas, by emocje opadły

Przede wszystkim nie starajmy się od razu po kłótni dochodzić do porozumienia, jeśli wymiana zdań była naprawdę burzliwa. Niekiedy może to jedynie pogorszyć i tak zaognioną już sytuację. Dajmy sobie trochę czasu na opanowanie emocji. Czasem przeczekanie gorszego momentu jest znacznie lepsze niż godzenie się na siłę. Jeśli nie mieszkamy ze sobą będzie nam dużo łatwiej przetrwać tych kilka dni, a po nich umówić się na spokojną rozmowę. Gdy jednak dzielimy wspólnie mieszkanie te ciche dni będą z pewnością dużo trudniejsze do zniesienia, w końcu codziennie się będziemy widywali, jedli posiłki, mijali w korytarzu i dzielili sypialnię. W takiej sytuacji spróbujmy przynajmniej przez jeden dzień pobyć tylko sami ze sobą lub z życzliwymi znajomymi. Być może dobrym rozwiązaniem będzie zorganizowanie na ten dzień jakiegoś męskiego wypadu za miasto czy po prostu towarzystwo dobrego kolegi, który pozwoli choć na chwilę zapomnieć o tym, co się wydarzyło, a kobiecie ostudzić emocje i zastanowić się nad zaistniałą sytuacją. Nie róbmy w tym czasie niczego na siłę. Gdy zauważymy, że podjęcie tematu, który nas poróżnił jest trudne i jest na to za wcześnie, dajmy sobie więcej czasu. Nie naciskajmy na to, by problem został załatwiony jak najszybciej, ponieważ możemy jeszcze bardziej się pokłócić. Dajmy sobie tyle czasu, ile oboje będziemy w danym momencie potrzebowali. Z reguły to my szybciej zapominamy o powodach sprzeczek, natomiast kobiety dłużej chowają urazę. Weźmy to pod uwagę i czekajmy cierpliwie.

Zajmijmy się swoimi sprawami

W trakcie trwania cichych dni, powinniśmy znaleźć sobie jakieś zajęcie, które nas odstresuje i pozwoli przetrwać ten gorszy okres. Róbmy w tym czasie to, co lubimy, zajmijmy się swoim hobby, lub oddajmy pracy. Jednak nie przesadźmy w drugą stronę, czyli nie zacznijmy pracować dniami i nocami, ponieważ to jest pierwszy krok do pracoholizmu. Zajęcie się czymś ma nam jedynie pomóc nie zadręczać się i nie martwić tym, co zaszło między nami a naszą ukochaną. W tym trudnym dla nas momencie bardzo pomocni mogą się okazać nasi przyjaciele. Dlatego też otaczajmy się życzliwymi ludźmi, na których pomoc zawsze możemy liczyć.

Podejmijmy wyważoną i spokojną rozmowę

Gdy wyczujemy, że możemy już z naszą partnerką spokojnie porozmawiać o tym, co było powodem kłótni i tym, co doprowadziło do tych cichych dni, znajdźmy dobry moment i spróbujmy się pojednać. Nie powinniśmy przechodzić nad taką kłótnią do porządku dziennego, ponieważ niewyjaśnione problemy mogą się skumulować i doprowadzić do poważniejszej kłótni. Podczas rozmowy starajmy się trzymać nerwy na wodzy. W końcu chodzi o to, by wyjaśnić sobie wszystko i się pogodzić, a nie rozpoczynać sprzeczkę na nowo. Po kilku dniach, gdy emocje zostaną już opanowane, powinno nam być dużo łatwiej dojść do porozumienia i zażegnać spór na dobre.

NK wykop.pl   

Dodaj komentarz

 
  Akceptuję regulamin

 
 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024 przystojniak.pl