Jesteś tutaj » Strona główna » Kobiety » Jak ratować związek

Jak ratować związek

  • Data dodania: 2012.04.10

Początki większości związków wyglądają podobne - jest wielkie zauroczenie, później miłość, partnerzy są dla siebie wyrozumiali, czule się do siebie zwracają, chcą ze sobą spędzać każdą chwilę. Niestety z czasem ta sielanka znika, dostrzegamy coraz więcej swoich wad i nie jesteśmy już w sobie tak szaleńczo zakochani, jak na początku. Jak zatem przetrwać te gorsze dni i jak ratować związek?

Przede wszystkim należy zdać sobie sprawę z tego, że problemy pojawiają się w każdym związku, a uczucia się zmieniają. Początkowo nie zauważamy naszych wad, ponieważ jesteśmy ślepo w sobie zakochani. Nasza partnerka jest dla nas chodzącym ideałem, a także i my dla niej jesteśmy doskonali. Z czasem jednak zaczynamy dostrzegać wady, pojawiają się pierwsze problemy i kłótnie. Ten etap po prostu należy przeczekać i zrozumieć, że jest to coś naturalnego i nieuniknionego. Problem pojawia się wówczas, jeśli nasze relacje się nie poprawiają, a my nadal się sprzeczamy i prawie wszystko nas w sobie denerwuje. Może to być oznaka zwykłego niedopasowania. Nie każda para, która początkowo nie mogła od siebie oderwać oczu, jest w stanie przetrwać kryzys i żyć szczęśliwie. Jeśli widzimy, że związek trudno będzie uratować, może nie róbmy tego na siłę. Jeśli jednak mamy świadomość, że szczerze kochamy naszą partnerkę i ona nas również, spróbujmy zawalczyć. Na początek najlepiej odbyć poważną rozmowę z ukochaną, by powiedzieć o tym co nas boli i ustalić czy chcemy o związek walczyć. Często chwila szczerych wyznań może uzdrowić niemiłą atmosferę. Być może jednak to nie wystarczy. Musimy wówczas swym codziennym zachowaniem pokazać, że nam zależy. Sprawmy swej wybrance od czasu do czasu jakiś miły drobiazg, zróbmy jej czasem niespodziankę, np. zaprośmy na kolację lub do kina. Interesujmy się wszystkim co ona robi, dbajmy o to, by zawsze miała w nas oparcie. Jeśli pojawi się sprzeczka, postarajmy się trzymać nerwy na wodzy. Nauczmy się o problemie rozmawiać, a nie wykrzykujmy sobie w twarz naszych zarzutów. Postarajmy się wypracowywać kompromisy, które ułatwią nam życie i uzdrowią wspólne relacje. Bardzo ważna jest także walka z rutyną. Ona to potrafi zniszczyć nawet najbardziej udane związki. Aby jej przeciwdziałać starajmy się prowadzić taki tryb życia, w którym będzie miejsce na niezaplanowane wyjazdy czy zmianę towarzystwa od czasu do czasu. Musimy sobie jakość urozmaicać życie, aby cieszyć się każdym dniem, a nie narzekać na nudę. Pamiętajmy też o szczerości i zaufaniu. Aby związek miał szansę przetrwać, musimy być wobec siebie fair i ufać sobie wzajemnie.

Stworzyć udany związek wcale nie jest tak łatwo, zwłaszcza jeśli nie dopasujemy się charakterologicznie. Jeśli jednak trafiliśmy na kobietę, którą szczerze pokochaliśmy i bez której nie wyobrażamy sobie życia, walczmy o związek. Być może przy odrobinie chęci uda nam się wyjść na prostą i odkryjemy na nowo jak bardzo jesteśmy dla siebie ważni.

NK wykop.pl   

Dodaj komentarz

 
  Akceptuję regulamin

 
 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024 przystojniak.pl