Jesteś tutaj » Strona główna » Kobiety » Jak rozmawiać z kobietami, by nas słuchały

Jak rozmawiać z kobietami, by nas słuchały

  • Data dodania: 2012.06.26

My mężczyźni bardzo cenimy sobie u kobiet umiejętność słuchania. Pozornie może się wydawać, że to panie bardziej potrzebują możliwości wygadania się przed innymi. Jednak badania pokazują, że dla facetów jest to równie ważne. By jednak kobiety słuchały togo, o czym do niech mówimy, powinniśmy rozmawiać z nimi we właściwy sposób.

Mówmy konkretnie

Często się zdarza, że mężczyźni, opowiadając swej ukochanej jakąś historię, dbają o najmniejszy szczegółów, przez co opowieść wydaje się nie mieć końca, a to może spowodować, że kobieta zwyczajnie się znudzi nieistotnymi faktami i całkowicie wyłączy z rozmowy. W takiej sytuacji czujemy się odrzuceni i jest nam przykro, że nie możemy liczyć na to, by nasza ukochana nas wysłuchała. Można to jednak zmienić. Wystarczy odpowiednio zacząć rozmowę i starać się przez cały czas jej trwania trzymać konkretów. Jeśli historia nie będzie zbyt długa i dodatkowo zadbamy o to, by była ciekawa, możemy być pewni, że kobieta wysłucha nas z zaciekawieniem.

Nie używajmy zbyt wielu argumentów

Często się zdarza, że mówiąc coś kobiecie, zwłaszcza, gdy chcemy ją do czegoś przekonać używamy wielu argumentów na poparcie naszych słów. Niestety badania wskazują, że im więcej pada w trakcie rozmowy argumentów, tym trudniej jest się kobiecie na nich skupić i w efekcie żaden do niej skutecznie nie przemawia. W takiej sytuacji lepiej przedstawić jeden, ale jak najbardziej trafny i na nim poprzestać.

Mówmy wyraźnie

Samo mówienie rzeczy konkretnych i popartych niewielką liczbą argumentów, to jednak trochę za mało. Ważne jest także mówienie w sposób wyraźny. Jeśli będziemy mówili tak, że niewiele się będzie dało z tego zrozumieć, nie dziwmy się, że kobieta nie będzie miała ochoty nas słuchać, ponieważ takie wytężanie słuchu może okazać się bardzo meczące, a w efekcie ukochana przestanie nas słuchać

Używajmy odpowiedniej tonacji głosu

Aby opowiadanie nie było monotonne, należy właściwie zmieniać tonację głosu, by zaakcentować to, co ciekawsze i ważniejsze w naszej wypowiedzi. Dzięki temu nasza historia spotka się z zainteresowaniem odbiorcy. Zmienianie tonacji głosu jest bardzo ważne praktycznie w każdej rozmowie.

Stosujmy gesty i mimikę

Jak wiadomo przekaz werbalny jest tylko pewną częścią przekazu całkowitego. W trakcie rozmowy bardzo ważne, a nawet ważniejsze jest używanie gestów i stosowanie odpowiedniej mimiki. Nasza twarz powinna być uśmiechnięta (choć to zależy od tego co chcemy przekazać), a oczy zwrócone w stronę kobiety, z którą rozmawiamy. Gesty wykonywane rękami też pomagają w dopełnieniu efektu, jednak uważajmy, by z nimi nie przesadzić i nie nadużywać ekspresji.

Jeśli chcemy być wysłuchani, umiejmy też słuchać

Dużo łatwiej będzie nam zyskać w kobiecie słuchaczkę, jeśli i my będziemy potrafili jej słuchać, gdy potrzebuje ona naszej uwagi. Umiejętność wysłuchania tego, co ukochana ma nam do powiedzenia z pewnością spotka się z wdzięcznością i dzięki temu sami będziemy mogli liczyć na to, że zostaniemy wysłuchani, gdy przyjdzie taka potrzeba.

NK wykop.pl   

Dodaj komentarz

 
  Akceptuję regulamin

 
 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2018 przystojniak.pl