Jesteś tutaj » Strona główna » Kobiety » Jak się kłócić z mężczyzną

Jak się kłócić z mężczyzną

(z punktu widzenia kobiety...)

Mężczyźni i kobiety w związku często są jak ogień i woda. Dobór pary pod względem charakteru bywa niekiedy bardzo trudny. Istnieje jednak wiele osób, które żyją ze sobą przez lata w szczęśliwym związku, mimo kłótni, których nie zawsze da się uniknąć. Jak zatem kłócić się z mężczyzną?

Przede wszystkim należy zdać sobie sprawę z różnicy charakterów i uzmysłowić, że nie wszystkie argumenty, które trafiłyby w poszczególnej sytuacji do kobiet, będą tak samo zrozumiane przez płeć męską.

Jeśli dojdzie do burzliwej wymiany zdań z facetem, należy przestrzegać pewnych zasad. Po pierwsze nie wolno wszczynać kłótni w miejscach publicznych lub w gronie znajomych. Wszelkie konflikty powinno się załatwiać w cztery oczy, ponieważ wypowiedziane w emocjach słowa mogą skompromitować partnera w oczach przyjaciół, zwłaszcza płci męskiej.

Kiedy już dochodzi do wymiany zdań, warto odczekać chwilę i zaistniały problem poruszyć w momencie, gdy wiemy, że będziemy w stanie ważyć słowa, ponieważ podchodząc do sprawy zbyt emocjonalnie, możemy powiedzieć coś, czego będziemy później żałować. Starajmy się także trzymać meritum sprawy. Nie ma nic gorszego, jak poruszanie tematów pobocznych i wypominanie czegoś, co już zostało wcześniej wyjaśnione.

Nie warto także w sprzeczkach dokonywać porównań do osób, które w takiej sytuacji załatwiłyby pewną sprawę inaczej, a już kategorycznie zabronione jest wspominanie byłych partnerów i mówienie jak oni by się przy omawianej kwestii zachowali. Jeśli do tego dojdzie, męskie ego zostanie mocno urażone. Ważne jest także to, aby pamiętać, że mężczyźni, mimo, iż uchodzą za płeć silniejszą (także psychicznie), to przede wszystkim ludzie myślący i czujący, a także podatni na zranienie.

NK wykop.pl   

Dodaj komentarz

 
  Akceptuję regulamin

 
 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2021 przystojniak.pl