Jesteś tutaj » Strona główna » Kobiety » Jak sobie radzić gdy zostaniemy porzuceni

Jak sobie radzić gdy zostaniemy porzuceni

  • Data dodania: 2012.09.20

Miłość to przepiękne uczucie, które uskrzydla i czyni świat piękniejszym. Każdy mężczyzna o niej marzy, nawet jeśli jest zdeklarowanym singlem. Gdy poznajemy naszą drugą połówkę i wchodzimy w nowy związek, zaczyna się dla nas jeden z cudowniejszych okresów w życiu. Czasem jednak może się okazać, że początkowo udana relacja zaczyna się zmieniać i zostajemy porzuceni. Jak sobie wówczas poradzić?

Nie obwiniajmy się bez powodu

Wiadomo nie od dziś, że za rozpad związku opowiadają obie strony. Jeśli kobieta nas zostawia w jakiś sposób musieliśmy na to wpłynąć, choć czasem nieświadomie, być może jakieś cechy naszego charakteru były trudne do zaakceptowania dla tej drugiej strony lub pojawił się inny powód, na pozór niewidoczny. Jeśli staraliśmy się, aby to, co nas połączyło wciąż się rozwijało, a mimo to nasza partnerka zdecydowała o rozstaniu, nie obwiniajmy się za to. Być może po prostu nie byliśmy sobie pisani i nie warto było walczyć o związek, który i tak prędzej czy później by się skończył. Nie bierzmy wszystkiego na swoje barki i nie zarzucajmy sobie, że coś jest z nami nie tak, nawet jeśli rozpadł nam się któryś z kolei związek. Czasem po prostu trzeba zasmakować porażki zanim znajdzie się tę jedną jedyną, która będzie już z nami na zawsze.

Starajmy się znaleźć sobie jakieś zajęcie

Wiele osób goi rany po rozstaniu, rzucając się w wir pracy. Jest to dobry sposób, pod warunkiem, że nie przesłoni nam całego świata, inaczej może to być pierwszy krok do pracoholizmu. Możemy poświęcić się pracy, jednak z umiarem. Musimy mieć też czas tylko dla siebie i dla naszych dobrych znajomych. Jeśli jednak nie odnajdziemy ukojenia w pracy, starajmy się znaleźć jakieś hobby, którym miło wypełnimy czas. W wolnych chwilach poświęćmy trochę czasu na kino, dobrą lekturę czy słuchanie ulubionej muzyki. Nie zapomnijmy przy tym o przyjaciołach. Jeśli mamy paczkę dobrych kumpli, starajmy się często przebywać w ich gronie, ponieważ oni pozwolą nam zapomnieć o tym, co nas boli i dodadzą nam potrzebnej otuchy. W taki oto sposób z dnia na dzień będziemy odzyskiwać dobry humor i wiarę w siebie.

Nie szukajmy nowego związku dla pocieszenia

Niektórzy mężczyźni wyznają zasadę, że na starą miłość najlepsza jest nowa. Pamiętajmy jednak, że leczenie się z nieudanego związku przy pomocy drugiej osoby może być ryzykowne. Jeśli kobieta, która będzie następczynią poprzedniej partnerki obdarzy nas uczuciem, może cierpieć, jeśli dowie się, że była jedynie lekarstwem na złamane serce. Gdy chcemy się z kimś spotykać najpierw upewnijmy się, że nie robimy tego tylko po to, by zapomnieć o zranieniu, lecz dlatego, że ta osoba naprawdę nas oczarowała.

Pomyślmy o zmianach

Czasem może się jednak okazać, że jesteśmy porzucani przez kobiety, ponieważ posiadamy trudne do zaakceptowania wady. Zanim zatem zaczniemy szukać nowej miłości, pomyślmy o tym czy moglibyśmy coś w sobie zmienić. Oczywiście nie chodzi tu o żadną radykalną zmianę, ale o drobne udoskonalenia własnego charakteru, jak również wyglądu, które pozwolą zapunktować u nowej wybranki. Czasem praca nad sobą samym może zdziałać cuda.

NK wykop.pl   

Dodaj komentarz

 
  Akceptuję regulamin

 
 

Komentarze (1)

kamil

15:32, 01 październik 2012

najlepszym sposobem na stan po rozstawiony jest kontakt z innymi ludźmi, zwłaszcza z kobietami, wypady z kumplami na siłownie, piwo ale nie za dużo bo to może sie źle skończyć

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024 przystojniak.pl