Jesteś tutaj » Strona główna » Kobiety » Jak stworzyć związek idealny

Jak stworzyć związek idealny

Idealny związek praktycznie nie istnieje. Nie ma ludzi idealnych, dlatego też trudno stworzyć taką relację między dwojgiem partnerów. Jednak warto w stronę doskonałości podążać, ponieważ przy odrobinie dobrych chęci i umiejętności osiągnięcia kompromisu jesteśmy wstanie stworzyć związek bliski ideału.

Rozmawiajmy o wszystkim

Jedną z ważniejszych kwestii poza miłością jest umiejętność porozumienia się z drugą osobą. Żaden związek nie będzie w stanie przetrwać, jeśli nie będziemy potrafili ze sobą rozmawiać. Początkowo o słuszności decyzji, jaką było związanie się ze sobą, stanowi wielkie uczucie, które uskrzydla, jednak z czasem, gdy do związku wkradną się rutyna i przyzwyczajenie, brak porozumienia może naszą relację zniszczyć. Nauczmy się rozmawiać o wszystkim, dzięki temu dużo łatwiej będzie nam powiedzieć drugiej osobie o naszych problemach i rozterkach. Umiejmy zarówno mówić, jak i słuchać. Tylko taka relacja ma szansę na stworzenie wspaniałego, opartego na wspólnym zrozumieniu związku.

Nie unikajmy kłótni

Mogłoby się wydawać, że podstawą udanych relacji partnerskich jest brak kłótni. Nic bardziej mylnego. Konflikty są potrzebne, choćby po to, by oczyścić niezdrową atmosferę, która może  wkraść się w nasz związek. Dzięki wyrażaniu swoich opinii możemy uzdrowić nasze relacje. Jeśli będziemy unikali sprzeczek i wszystkie problemy i uwagi będziemy tłumić w sobie, z pewnością prędzej czy później nie wytrzymamy napięcia i pokłócimy się, wywlekając na wierzch wszystko to, co leży nam na wątrobie. Lepiej zatem częściej poruszać kłopotliwe tematy niż na siłę tworzyć związek bezproblemowy. Umiejmy też się godzić. Jeśli dojdzie już do sprzeczki,  oceńmy na spokojnie jak rozwiązać konflikt. Unikajmy cichych dni, które, jeśli trwają zbyt długo, oddalają nas od siebie.


Zaakceptujmy wady partnerki

Oczywistym jest fakt że, zarówno my, jak i nasza partnerka posiadamy wady. By nasz związek był udany, musimy je zaakceptować, a być może nawet polubić. Nie ma sensu porównywać naszej ukochanej do innych kobiet, które danych wad nie posiadają, ponieważ zapewne u nich słabymi punktami jest coś, co w naszej partnerce kochamy. Pogódźmy się z tym, że nie jesteśmy idealni i nigdy nie będziemy.

Okazujmy czułość i zainteresowanie mimo upływu lat

Wielu mężczyzn stara się o swą ukochaną wyłącznie na początku związku. Wówczas obsypujemy nasze partnerki komplementami, zapraszamy do kina, restauracji, świętujemy rocznice, urodziny i inne okazje. Po latach coraz mniej nam na tym zależy a to poważny błąd. O ukochaną należy zabiegać przez całe życie. To, że jesteśmy razem kilkadziesiąt lat nie oznacza, że nie możemy po przyjściu z pracy powiedzieć żonie, ze ładnie wygląda lub zaprosić jej na romantyczny spacer. Takie drobne gesty z pewnością tchną w nasz związek odrobinę świeżości i pozwolą nam cieszyć się doskonałą atmosferą.

Mimo, iż związki idealne nie istnieją, możemy idealnie o nie dbać, dzięki czemu będziemy się czuli szczęśliwi, a wspólnych relacji po wielu latach będą nam zazdrościły nasze dzieci lub nawet wnuki.

NK wykop.pl   

Dodaj komentarz

 
  Akceptuję regulamin

 
 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2022 przystojniak.pl