Jesteś tutaj » Strona główna » Kobiety » Jak znieść kobiece huśtawki nastroju w czasie ciąży

Jak znieść kobiece huśtawki nastroju w czasie ciąży

  • Data dodania: 2012.07.17

Błogosławiony stan jest szczególnym momentem w życiu każdej pary. Jest to czas z jednej strony wyjątkowo radosny, a jednocześnie bardzo stresujący zwłaszcza, gdy przyszli rodzice spodziewają się swego pierwszego dziecka. Skrajne emocje towarzyszą często kobietom, które ze względu na burzę hormonalną, bywają trudne do zniesienia i mają swoje, często niecodzienne zachcianki. Mężczyźni muszą się w tym czasie uzbroić w cierpliwość i zacisnąć zęby.

Wsparcie to podstawa

Przez cały okres ciąży kobietom towarzyszy niepokój związany z porodem oraz tym, że po urodzeniu dziecka ich życie się diametralnie zmieni. Mężczyźni też się tego obawiają, jednak potrafią utrzymać nerwy na wodzy. Z paniami bywa jednak różnie. Burza hormonów niekiedy sprawia, że kobiety są wręcz nie do wytrzymania. Robią problem z niczego, chodzą złe, mają wygórowane oczekiwania i wciąż narzekają. Normalnie w takich sytuacjach może dochodzić do kłótni, ponieważ panowie mają swoją wytrzymałość i ciężko znoszą wieczne pretensje. Jednak kobietom w ciąży wybacza się więcej. Jeśli te napady złego nastroju nie są wyjątkowo częste, postarajmy się nie wchodzić z kobietą na wojenną ścieżkę. Okażmy jej wsparcie i nie obrażajmy się, jeśli oberwie nam się za nieposkładane ubrania czy nieumyte naczynia. Przekonajmy też ukochaną, iż rozumiemy jej strach oraz to, że zmiany nastrojów są czymś zupełnie normalnym i mimo, że jesteśmy ich ofiarami, nadal bardzo kochamy naszą drugą połówkę i cieszymy się na myśl o narodzinach dziecka.

Postarajmy się sprostać większym wymogom

Kobiety w ciąży miewają wyjątkowe zachcianki, dlatego, jeśli chcemy u naszej ukochanej zapunktować, pomóżmy je spełnić. Pomyślmy częściej o zakupach, nie czekajmy aż zostaniemy o nie poproszeni. Gdy już kupimy wszystko, co jest potrzebne, dobierzmy coś specjalnie dla przyszłej mamy. Po powrocie do domu możemy zaproponować przyrządzenie jakiegoś wyjątkowego posiłku. Dzięki temu sprawimy ukochanej ogromną radość i pokażemy, że się o nią troszczymy.

Zorganizujmy wspólne spędzanie czasu

Postarajmy się w tym wyjątkowym okresie o to, by spędzać jak najwięcej czasu razem. Jeśli ukochana bardzo przeżywa okres ciąży, zróbmy wszystko, by umilić jej ten czas i pomóc jej się odstresować. Najczęściej jak to tylko możliwe urządzajmy wspólne spacery, zapraszajmy do kina, do kawiarni lub w inne lubiane przez nią miejsca. Grunt, by przyszła mama spędzała czas w naszym towarzystwie i w taki sposób, jaki lubi. To także pozwoli jej zrozumieć, że jest dla nas bardzo ważna i troszczymy się o nią najlepiej jak potrafimy.

Jeśli napady złego humoru są częste podejmijmy poważną rozmowę

Wahania nastroju w czasie ciąży są do wytrzymania, pod warunkiem, że nie zdarzają się one każdego dnia i nie są mocno przesadzone. Jeśli ukochana zbyt często się awanturuje, ma do nas pretensje praktycznie o wszystko, porozmawiajmy z nią i postarajmy się wytłumaczyć, że takie zachowanie nie jest normalne. Oczywiście nie możemy tego zrobić zbyt gwałtownie, ponieważ kłótni nie zwalczymy kłótnią. Podejmijmy spokojną rozmowę z racjonalnymi argumentami. Jeśli będzie taka potrzeba możemy poradzić ukochanej wizytę u lekarza, gdy uznamy, że te napady złości są niepokojące.

NK wykop.pl   

Dodaj komentarz

 
  Akceptuję regulamin

 
 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024 przystojniak.pl