Jesteś tutaj » Strona główna » Kobiety » Jak żyć z pedantką pod jednym dachem

Jak żyć z pedantką pod jednym dachem

  • Data dodania: 2012.06.25

Decyzja o wspólnym zamieszkaniu z ukochaną jest da każdego mężczyzny niezwykle ważna. Od teraz trzeba będzie się nauczyć życia pod jednym dachem z przyzwyczajeniami tej drugiej osoby. Nie zawsze jest to łatwe, ponieważ każde z nas wyniosło z domu inne wartości, co może mieć odzwierciedlenie w wykonywaniu codziennych czynności. W szczególności dotyczy to umiejętności utrzymywania porządku. Może to być dosyć trudne jeśli nasza druga połówka jest pedantką i przywiązuje ogromną wagę do czystości, a my niekoniecznie. Jak zatem nauczyć się żyć z taką osobą?

Szczera rozmowa

Przede wszystkim należy zacząć od szczerej rozmowy. Zanim ze sobą zamieszkamy powinniśmy wiedzieć jakie przyzwyczajenia ma nasza ukochana. I jeśli okaże się, że jest ona pedantką, czyli przywiązuje ogromną wagę do porządku, a my mamy świadomość, że niestety sprzątanie nie jest naszą mocną stroną, a poza tym delikatny bałagan nigdy nam nie przeszkadzał, powiedzmy o naszych przyzwyczajeniach swej drugiej połówce. Zaskoczenie może być bardzo bolesne, a tak będzie ona miała świadomość czego może się spodziewać, gdy już zamieszkacie pod jednym dachem.

Ustalenie obowiązków

Gdy ukochana pozna już naszą bałaganiarską naturę, trzeba będzie ustalić jakiś podział obowiązków. Będziemy musieli się nauczyć po sobie sprzątać, jednak możemy rozdzielić te czynności tak, by zajmować się tym co nie sprawia nam zbyt dużej trudności i nie jest przez nas znienawidzone. Jeśli zadeklarujemy pomoc w sprzątaniu, przejmując na siebie te czynności, które nie są szczególnie nielubiane, łatwiej będzie nam utrzymać porządek. Pozostałymi czynnościami może zajmować się nasza druga połówka. Pamiętajmy jednak o tym, by podział był sprawiedliwy.

Określenie granicy dopuszczalnego bałaganu

Z pewnością ciężko będzie nam od razu nauczyć się życia w idealnej czystości, jeśli do tej pory przesadnie o nią nie dbaliśmy. By zatem stopniowo przyzwyczajać się do nowych porządków ustalmy z ukochaną granicę dopuszczalnego bałaganu, który nie musi być sprzątany w trybie natychmiastowym. Mogą to być gazety porozkładane na stole lub poskładane w kostkę ubrania, które leżą w jednym miejscu, choć powinny być w szafie. Tego typu nieporządek nie razi w oczy ani nie jest wyjątkowo uciążliwy, dlatego warto ustalić takie granice, by było nam łatwiej stosować się do stopniowych zmian.

Życie pod jednym dachem z pedantką, zwłaszcza gdy my nie należymy do osób specjalnie dbających o czystość, może być trudne, szczególnie na początku. Jednak przy odrobinie wyrozumiałości i dobrych chęci można dojść do porozumienia i nauczyć się żyć w większym porządku, a naszą ukochaną oduczyć pedantyzmu, który niekiedy, podobnie jak nadmierne bałaganiarstwo, może być nie do wytrzymania.

NK wykop.pl   

Dodaj komentarz

 
  Akceptuję regulamin

 
 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024 przystojniak.pl