Jesteś tutaj » Strona główna » Kobiety » Kiedy rozwód to jedyne rozwiązanie

Kiedy rozwód to jedyne rozwiązanie

  • Data dodania: 2012.09.11

Małżeństwo to stan, o który należy dbać przez wszystkie lata. Wiadomo, że na początku miłość do drugiej osoby jest większa i wtedy zwykle bardziej nam zależy, a więc bardziej się staramy. Kupujemy wówczas żonie kwiaty, zapraszamy do kina, robimy prezenty bez okazji. Z czasem jednak coraz rzadziej pamiętamy o takich gestach i małżeństwo zaczyna powszednieć. Niekiedy jednak do dawnego układu nie ma powrotu, a częste kłótnie i słabnące uczucie prowadzą do tego, że rozwód staje się jednym wyjściem z sytuacji

Poważna rozmowa

Jeśli od dłuższego czasu nam się nie układa, należy na spokojnie pomyśleć, co może być tego przyczyną. Czasem do rozpadu małżeństwa dochodzi, ponieważ małżonkowie często się kłócą i nie potrafią się dogadać w wielu kwestiach. Niekiedy problemem jest rutyna, która wprowadza do związku nudę i powoduje, że nie cieszymy się już ze wspólnie spędzonych chwil, a w jeszcze innych przypadkach uczucie, które nas łączyło zwyczajnie gaśnie i nic nie jest już w stanie go rozniecić, zwłaszcza, gdy na horyzoncie pojawia się jakiś obiekt zainteresowania. Bez względu na to, z którym problemem się borykamy, musimy spokojnie porozmawiać i zastanowić się co dalej z tym zrobić. Być może istnieje jakaś szansa na to, by było tak, jak dawniej. Czasem w takich sytuacjach pomaga terapia małżeńska. Jednak nie zawsze jest to skuteczne i rozwód wydaje się jedynym słusznym wyborem.

Rozwiedźmy sie w zgodzie

Jeśli wspólnie uznamy, że musimy się definitywnie rozstać, zróbmy to z klasą i postarajmy się zakończyć nasze małżeństwo w przyjaźni. Wcześniej jednak upewnijmy się, że tego właśnie oboje chcemy. Jeśli nie mamy dzieci, nie powinniśmy napotkać na żadne problemy i zapewne rozwód zostanie orzeczony już na pierwszej rozprawie. Jeżeli rozstanie się jest wspólną decyzją i nikt nie ponosi wyłącznej odpowiedzialności za rozpad małżeństwa weźmy rozwód bez orzekania o winie. Dzięki temu będziemy mogli się rozstać w dobrej atmosferze, a więc unikniemy ogromnego stresu, który towarzyszy każdej rozprawie.

Utrzymujmy przyjacielskie stosunki

Nawet jeśli nie uda nam się ocalić naszego małżeństwa, możemy spróbować się zaprzyjaźnić. To nie zawsze jest łatwe, jednak pozwoli nam to nie mieć poczucia, że ponieśliśmy życiową porażkę. Po rozwodzie z pewnością nasze kontakty z byłą żoną nie będą częste, ale spróbujmy się od czasu do czasu umówić na przyjacielskie spotkanie przy kawie. Z pewnością taki dobry kontakt z byłym partnerem doda nam otuchy i ułatwi wejście w nowy związek.

NK wykop.pl   

Dodaj komentarz

 
  Akceptuję regulamin

 
 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2021 przystojniak.pl