Jesteś tutaj » Strona główna » Kobiety » Męska zazdrość

Męska zazdrość

  • Data dodania: 2011.12.11

Mężczyźni podobnie, jak kobiety potrafią być zazdrośni. To, w jaki sposób okazują owo uczucie, zależy od samego faceta, jak i tego, czego ono dotyczy. Najczęstszym przejawem męskiej zazdrości jest oczywiście zazdrość o ukochaną kobietę.

Nie tylko panie czują się zagrożone, gdy wokół faceta krąży inna przedstawicielka płci pięknej, także panowie czują się nieswojo, gdy ukochana ma dobry kontakt z przedstawicielami przeciwnej płci. Formy zazdrości mogą być przeróżne. Zazwyczaj jednak faceci nie reagują tak emocjonalnie, jak kobiety, które potrafią swej drugiej połówce zrobić karczemną awanturę, jedynie dlatego, że ten był miły dla swej koleżanki lub uśmiechnął się do kelnerki w restauracji.

Panowie są bardziej opanowani i, jeśli poczują ukłucie zazdrości albo duszą to w sobie i starają się nie przejmować, albo w żartobliwy sposób sygnalizują partnerce zazdrość. Oczywiście od reguły bywają też wyjątki, bowiem są i tacy faceci, u których zazdrość przybiera dosyć niebezpieczną postać. Potrafią się oni awanturować o każdą głupotę, nie tolerują samodzielnych wyjść ukochanej z domu czy dokonują ciągłej kontroli. Na szczęście takie przypadki zdarzają się sporadycznie.

Męska zazdrość przejawia się również w kontaktach osobistych z kolegami lub w pracy. Jeśli mężczyzna jest ambitny, często się zdarza, że zazdrości kolegom tego, że lepiej im się powodzi, że mają więcej pieniędzy, lepszą pracę  i są bardziej zadowoleni z życia. Tego typu emocje zwykle są jednak tłumione. Mało który facet przyzna się, że innemu czegoś zazdrości. Zwykle w takiej sytuacji mężczyzna, zamiast użalać się nad sobą, rusza do działania, by zdobyć to, czego pragnie.

NK wykop.pl   

Dodaj komentarz

 
  Akceptuję regulamin

 
 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2022 przystojniak.pl