Jesteś tutaj » Strona główna » Kobiety » Mężczyzna w obliczu rozstania

Mężczyzna w obliczu rozstania

Rozstanie z drugą osobą jest zawsze trudnym momentem. Zwykle bardziej przeżywają to kobiety. Ale tak naprawdę to tylko pozory, ponieważ mężczyźni też mają uczucia i wszelkie niepowodzenia przeżywają równie mocno. Jedyna różnica polega na tym, że oni swych emocji nie uzewnętrzniają tak, jak kobiety.

Panie z reguły potrzebują długich rozmów z przyjaciółkami i możliwości wypłakania się w rękaw. Panowie żal i smutek godnie chowają w sobie i nie rozmawiają o tym zbyt często. Starają się zapomnieć w ten sposób o tym co ich spotkało. Jednak przede wszystkim mężczyźni są nauczeni od dziecka tego, aby wszelkie niepowodzenia znosić godnie.

Zgodnie ze stereotypem mężczyzna nie powinien płakać i pokazywać, że coś go boli. Dlatego też często można odnieść wrażenie, że facet po rozstaniu zachowuje się jakby nic się nie stało, ale to są tylko pozory.

Jak zatem mężczyźni radzą sobie w takich sytuacjach? Najlepszym rozwiązaniem jest spędzanie czasu w gronie kolegów. Z reguły wówczas panowie umawiają się na mecze lub na typowo męskie rozmowy.

Niestety zdarza się też, że zranieni faceci zaczynają stosować metodę "klin klinem", czyli chcą smutek po rozstaniu wyleczyć nowym związkiem. Jednak nie zdają sobie oni sprawy z tego, że ranią w ten sposób drugą osobę. Nowa "miłość" prędzej czy później dowie się z jakiego powodu taki mężczyzna się z nią związał i może to bardzo przeżyć.

Od wieków powtarzane zdanie "Czas leczy rany" być może brzmi jak banał, ale jest najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji. Każdą porażkę trzeba po prostu przyjąć do wiadomości i z czasem się z niej wyleczyć.

NK wykop.pl   

Dodaj komentarz

 
  Akceptuję regulamin

 
 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2022 przystojniak.pl