Jesteś tutaj » Strona główna » Kobiety » Mężczyźni i ślub

Mężczyźni i ślub

  • Data dodania: 2011.10.14

Ślub to termin, do którego entuzjastycznie podchodzą kobiety. To one całe życie wyczekują tego jedynego, który w romantycznych okolicznościach poprosi je o rękę, a później poprowadzi do ołtarza. Niestety mężczyźni do tego tematu podchodzą zupełnie inaczej. I nie chodzi tu tylko o masę przygotowań czy tysiące złotych, które trzeba przeznaczyć na zrobienie pięknego ślubu kościelnego z wystawnym weselem.

Ślub dla wielu mężczyzn jest po prostu końcem ich wolności i przymusem do zmiany dotychczasowych przyzwyczajeń.

Jeśli facet prosi kobietę o rękę, to znaczy, że przebył batalię z samym sobą. Jest świadomy tego, że od momentu zaślubienia swojej wybranki nie będzie już terminów "ja" i "ty", ale "my". Od teraz wszystko będzie wspólne, zawsze trzeba będzie się liczyć ze zdaniem swej drugiej połówki, skończą się nocne wypady z kumplom na piwo, a w domu będzie do zrobienia o wiele więcej niż dotychczas.

O wiele trudniej jest się usamodzielnić mężczyznom, którzy przez wiele lat mieszkali z rodzicami i byli wyręczani w prawie wszystkich zadaniach domowych. Jednak ślub nie musi być koszmarem, wystarczy odrobina dobrych chęci i umiejętność pójścia na kompromis. Czynnościami domowymi należy się podzielić, czyli ustalić co robić będzie kobieta, a co przypadnie w udziale mężczyźnie.

Jeśli natomiast chodzi o dotychczasowe przyzwyczajenia, nie ze wszystkich trzeba będzie rezygnować w stu procentach. Ślub nie oznacza tego, że oprócz żony mężczyzna nie będzie miał innego życia. Zarówno kobieta będzie potrzebować czasem damskiego towarzystwa, jak i facet męskiego, dlatego można wszystko pogodzić, pod warunkiem, że zachowa się zdrowy rozsądek.

NK wykop.pl   

Dodaj komentarz

 
  Akceptuję regulamin

 
 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2021 przystojniak.pl