Jesteś tutaj » Strona główna » Kobiety » Oczaruj kobietę optymizmem

Oczaruj kobietę optymizmem

  • Data dodania: 2012.01.25

Czym jest optymizm? Optymizm, to jedno z nastawień, jakie możesz mieć do życia. Jeśli wydaje ci się, że optymizm to bezkrytyczne i naiwnie pozytywne postrzeganie i interpretowanie rzeczywistości, to się mylisz. Optymizm rozumiany w ten sposób, nie tylko nikogo nie oczaruje, ale wręcz przeciwnie, w kontaktach międzyludzkich jest irytujący i denerwujący. Optymizm, to najkrócej rzecz biorąc, dostrzeganie i akcentowanie dobrych stron rzeczywistości i dziejących się zdarzeń, pomimo świadomości stron złych . Od ciebie zależy, czy podchodząc do określonego działania, koncentrujesz się na możliwościach, które ci może dać, czy na związanych z nim zagrożeniach stresie i ryzyku.

Kwaśne winogrona, słodka cytryna. Życie twoje, jak i innych ludzi składa się z trzech rodzajów wydarzeń. Pierwsze to te, które przynoszą tylko korzyści. Drugie to te, które przynoszą głównie ryzyko, stres i zagrożenia. Trzecie, i tych jest zdecydowanie najwięcej, to te, które łączą w sobie i jedno i drugie. Innymi słowy, żeby coś zyskać, trzeba podjąć jakiś wysiłek, coś zaryzykować, z czymś się zmierzyć, wykonać jakieś działanie. Optymista to ktoś, kto potrafi równoważyć korzyści i straty związane z określonymi działaniami, ale bardziej koncentruje się na tych pierwszych. Efekt tego jest taki, że podejmują oni więcej działań niż pesymiści. Ci ostatni rezygnują z nich, gdyż straty i dyskomfort związany z danym zadaniem widzą wyraźniej niż zyski.

Nie martw się, będzie dobrze. Z pewnością nikogo nie oczarujesz poklepywaniem po plecach i zdawkowym „nie martw się, będzie dobrze”. Nie na tym bowiem polega mądry optymizm. Polega on na tym, by wziąć pod uwagę wszystkie korzyści i straty, a po zdecydowaniu się na podjęcie działania, nie wracanie do rozpamiętywania strat, które może przynieść.

Czy optymizm działa na kobiety? Jak najbardziej tak. Kobiety, cokolwiek by nie mówić, szukają w mężczyznach oparcia i siły. Trudno czerpać je od kogoś, kto sam nie wierzy w siebie i swoje działania. Od kogoś, kto spodziewa się od życia jedynie klęsk i porażek. Optymizm, to nie to samo co bezmyślne przechwalanie się swoimi sukcesami. Od takich mężczyzn kobiety uciekają jak najdalej. Oczarujesz swoją kobietę jeśli pokażesz jej w wielu sytuacjach, że dostrzegasz plusy wielu rzeczy i koncentrujesz się na nich, bo są dla ciebie ważne i warte gry.

Jaki jesteś? Zastanów się przez chwilę czy należysz do optymistów czy pesymistów. Pomogą ci w tym odpowiedzi na następujące pytania.
Nie powiodły się prowadzone przez ciebie negocjacje. Co myślisz? tym razem mi się nie udało, czy: jak zwykle zawiodłem.
Po drodze do pracy zdarzył się wypadek i spóźniłeś się. Myślisz: moja wina, trzeba było wyjść wcześniej, czy: trudno, wypadki się zdarzają, nie mogłem tego przewidzieć.
Nie trafiłeś z prezentem dla znajomej. Myślisz: szkoda, mogłem więcej się o niej dowiedzieć, czy: nie będę już kupował prezentów średnio znajomym paniom.

Optymista i pesymista w pigułce. Jesteś optymistą jeśli na wszystkie pytania udzieliłeś pierwszych odpowiedzi. Optymiści nie przypisują sobie winy za wszystko zło, które ich spotyka, nie zniechęcają się do podejmowania tych samych działań po raz kolejny, nie uogólniają niepowodzeń mówiąc, że jak zwykle...
Jesteś pesymistą jeśli o wszystkie małe i duże niepowodzenia obwiniasz tylko siebie, jeśli dochodzisz do wniosku, że lepiej czegoś więcej nie robić, niż robić to lepiej i pojedyncze niepowodzenia interpretujesz jako swoje generalne cechy.

Czy możesz się zmienić? Tak, optymizmu można się nauczyć. Aby to zrobić zacznij ćwiczyć od dziś. Widząc padający śnieg za oknem spróbuj wymienić choć jeden pozytywny aspekt tego zjawiska. Gdy coś ci się nie uda, zastanów się co można zrobić, by się udało. Pomyśl, z ilu działań zrezygnowałeś ze względu na obawy przednimi i ile na tym zyskałeś. Po każdym niepowodzeniu rozważ, na co miałeś wpływ, a na co nie. Ile z tego, co ci się nie udaje, jest naprawdę twoją winą, a ile nie zależy od ciebie.

Co jest słuszne? Od lat toczy się spór o to, które podejście do życia jest bardziej słuszne: pesymistyczne czy optymistyczne. Wiadomo tyle, że każde z nich jest subiektywne. Dla kogoś szklanka jest w połowie pusta, a dla kogoś w połowie pełna. Pesymiści twierdzą, że, dzięki swojemu nastawieniu rzadziej się rozczarowują. Może i tak. Optymiści za to dużo więcej zyskują z życia, mają więcej przyjaciół, zdobywają lepsze stanowiska, są bardziej lubiani i pożądani w towarzystwie. Wybór należy do ciebie, my proponujemy optymizm!

NK wykop.pl   

Dodaj komentarz

 
  Akceptuję regulamin

 
 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2018 przystojniak.pl