Jesteś tutaj » Strona główna » Kobiety » Ostatnie godziny przed ślubem - jak opanować stres

Ostatnie godziny przed ślubem - jak opanować stres

  • Data dodania: 2012.09.23

Gdy zbliża się dzień ślubu, każdy z nas z pewnością czuje niepokój i stres. Jest to zrozumiałe i w stu procentach wytłumaczalne, w końcu ślub, zwłaszcza kościelny, to bardzo ważne wydarzenie w życiu, ponieważ przysięga się swej ukochanej miłość do grobowej deski. Im bliżej tego pięknego dnia, tym zdenerwowanie daje się bardziej we znaki. Oto kilka rad jak przetrwać ostatnie kilkanaście godzin przed wypowiedzeniem sakramentalnego „Tak”.

Ostatnie przygotowania

Stres odczuwamy zwykle wtedy, gdy nie mamy żadnego zajęcia i wciąż myślimy o wydarzeniu, które powoduje u nas zdenerwowanie. Dlatego też najlepiej czymś się zająć, by nie analizować tego, co nas czeka niebawem. Dzień przed weselem z pewnością będziemy mieli jeszcze wiele rzeczy do zrobienia. Tego dnia najczęściej przywozi się na salę weselną winietki oraz ozdoby do dekoracji i ustala miejsca siedzące dla gości, czasem trzeba jeszcze coś załatwić w kościele oraz poczynić ostatnie zakupy czy posprzątać mieszkanie. Na takich zajęciach czas płynie szybko, co pozwoli opanować stres. Poza tym nie będziemy się musieli obawiać, że coś jest jeszcze do zrobienia w dniu wesela i możemy nie zdążyć.

Korona

Od wielu lat w Polsce popularne jest robienie korony, którą wiesza się na drzwiach Panny Młodej i Pana Młodego. Takie spotkanie organizuje się w dzień poprzedzający ślub, a biorą w nim udział osoby zaproszone na tę uroczystość, w szczególności przedstawiciele młodszego pokolenia. Taka impreza to doskonały sposób na zapoznanie się ze sobą nieznających się jeszcze gości, ale także na odreagowanie po całym męczącym dniu, a przed jednym z najważniejszych momentów w życiu. W gronie najbliższych będziemy mogli spędzić miłe chwile, jednak powinniśmy się pilnować, ponieważ zwykle podczas takich spotkań częstuje się gości wódką weselną. My nie powinniśmy jej pić, ponieważ musimy być w dobrej formie następnego dnia. Jeśli jednak goście będą nalegać, możemy z nimi wypić symbolicznie jeden kieliszek. Koronę najlepiej zorganizować na wczesną godzinę wieczorną, ponieważ jeśli będziemy ją robić od podstaw, potrzeba będzie na to więcej czasu, a nie powinniśmy się zbyt późno kłaść spać, gdyż przed tak ważnym wydarzeniem trzeba się porządnie wyspać.

Ostatnie godziny i minuty przed ślubem

My jesteśmy w bardziej komfortowej sytuacji niż każda Panna Młoda, ponieważ omijają nas wizyty u fryzjera i kosmetyczki, a także nie potrzebujemy wiele czasu na ubranie się. Z jednej strony jest to bardzo wygodne, jednak z drugiej, mając więcej czasu, możemy odczuwać większy stres. Warto wówczas zająć się czymś, co odciągnie przynajmniej na chwilę naszą uwagę od tego ważnego wydarzenia. Jeśli stres jest zbyt duży, zróbmy sobie relaksującą kąpiel, włączmy ulubioną muzykę lub idźmy na krótki spacer. Możemy też zrobić napar z melisy znanej ze swych właściwości uspokajających. Gdy przyjdzie już czas udania się po Pannę Młodą oraz do kościoła, weźmy kilka głębszych wdechów i starajmy się mieć w głowie same pozytywne myśli.

NK wykop.pl   

Dodaj komentarz

 
  Akceptuję regulamin

 
 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024 przystojniak.pl