Jesteś tutaj » Strona główna » Kobiety » Widziały gały co brały - czyli, jak wybierać mężczyznę

Widziały gały co brały - czyli, jak wybierać mężczyznę

  • Data dodania: 2011.10.12

Wybór mężczyzny. Kobiety wybierają mężczyzn trochę tak, jak wybiera się produkty w sklepie. Wybierają ich w oparciu o listę cech, które zgadzają się z cechami, które ich zdaniem, charakteryzują idealnego partnera na resztę życia. No właśnie, partnera idealnego. Wybór mężczyzny opiera się najczęściej tylko i wyłącznie na plusach, które dostrzegają w nich kobiety. Dzieje się tak po części świadomie, a po części nie. Decydując się na spędzenie z kimś reszty życia lub na zbudowanie z kimś stałego związku, podświadomie wypieramy to, co jest w tej drugiej osobie mniej doskonałe. Ignorujemy i pomijamy cechy, zachowania i przymioty, które podobają nam się nieco mniej.

Proza życia. Codzienne życie z drugą osobą ma jednak to do siebie, że zaczynamy przyzwyczajać się do tego, co z początku budziło nasz zachwyt i podziw. Stopniowo przyzwyczajamy się do pozytywnych cech życiowego partnera, aż w końcu uważamy je za coś normalnego i powszedniego. Proza życia, przeżywane wspólnie trudności, ocieranie się o specyficzne przyzwyczajenia drugiej osoby sprawiają, że to co negatywne i niedoskonałe, coraz bardziej zaczyna nam doskwierać i przeszkadzać. Innymi słowy, często zdarza się tak, że dopiero z biegiem czasu, wiele kobiet dostrzega niedoskonałości swoich partnerów, które inni widzieli od zawsze. Wspólna codzienność sprawia, że przestają one dostrzegać wspaniałe plusy swoich mężczyzn, za to coraz częściej uskarżają się na ich minusy.

Czy mężczyźni się zmieniają? I tak i nie. Zarówno mężczyźni, jak i kobiety, w początkowej fazie związku, starają się być dla siebie nawzajem, jak najlepsi. Radość z rozpoczętego wspólnego życia, obu stronom dodaje sił i motywacji do tego, by starać się dawać z siebie, to co najlepsze. Niestety, upływający czas sprawia, że początkowe zauroczenie i przeżywanie szczęścia nie jest już tak silne. Zarówno mężczyźni, jak i ich partnerki, przestają stopniowo zabiegać i troszczyć się o to, by druga strona czuła się kochana i szczęśliwa. Nic nie dzieje się tu z niczyjej złej woli, po prostu, upływający czas robi swoje. Na ogół jest tak, że mężczyźni nie zmieniają się na gorsze, to kobiety zaczynają w nich dostrzegać to, co wcześniej ignorowały i pomijały.

Jak zatem wybrać? Na wszelkiego rodzaju kursach i naukach przedmałżeńskich przyszli małżonkowie są pytani o to, dlaczego chcą być razem. Byłoby znacznie lepiej, gdyby pytano ich w tym momencie z jakimi wadami przyszłego partnera / partnerki, będzie im najtrudniej i jak zamierzają sobie z nimi poradzić. Wszyscy wiemy, że partnerów idealnych nie ma, ale u progu wspólnego związku, większość z nas wierzy, że znalazła idealnego partnera na życie.

Unikaj rozczarowań. Aby uniknąć rozczarowań, warto zadać sobie pytanie: jakie wady ma mój mężczyzna i czy są to wady, które będę mogła i chciała znosić w stałym związku. Wiedząc, że wiążesz swoje życie z bałaganiarzem, unikniesz rozczarowania z powodu porozrzucanych skarpetek. świadomie biorąc za męża pracoholika, nie będziesz cierpieć z powodu braku czasu na życie rodzinne.

Ja go zmienię. W błędzie są wszystkie kobiety, którym się wydaje, że ich mężczyzna się dla nich zmieni. Nawet jeśli im to obiecuje to jest to nie prawda. Nikt nie żeni się po to by ktoś inny go reformował czy zmieniał. Po za tym, po co mężczyzna ma się zmieniać po ślubie, jeśli bierzemy go takim, jakim jest?!!!

NK wykop.pl   

Dodaj komentarz

 
  Akceptuję regulamin

 
 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 przystojniak.pl