Jesteś tutaj » Strona główna » Kultura » Bądź gentlemanem w każdej sytuacji

Bądź gentlemanem w każdej sytuacji

  • Data dodania: 2011.11.16

Bycie gentlemanem, wbrew pozorom, wcale nie jest bardzo trudne. Gentleman to inaczej mężczyzna, który zna podstawowe zasady kultury i umie stosować je w życiu codziennym. Nieprawdą jest, że gentlemani nie są dziś tak cenieni jak kiedyś i że kobiety wolą twardzieli. Gentleman nie jest mięczakiem, to mężczyzna silny i kulturalny jednocześnie i takich właśnie najbardziej kochają kobiety.

Bądź uprzejmy. Aby pozyskać miano gentlemana nie możesz zapominać o elementarnych zasadach dotyczących kontaktów z ludźmi. Nie zapominaj więc o podstawowych zwrotach grzecznościowych. Zamiast pytać „co?” zapytaj „proszę?” Dziękuj za każdym razem gdy jest ku temu okazja. Nie bój się używać słowa „przepraszam”. Jeśli wydaje ci się, że jest ono oznaką przyznawania się do winy lub słabości, to się mylisz. Uprzejme przeprosiny kierowane ku innym ludziom świadczą o sile wewnętrznej i kulturze osobistej. Przypomnij sobie co myślisz, gdy ktoś nadepnie cię lub popchnie niechcący i nie przeprosi.

Uśmiech i pogoda ducha. Nie musisz udawać przed ludźmi dobrego nastroju, ale będąc pogodnym i uśmiechniętym od razu wzbudzisz pozytywne uczucia. Bycie gentlemanem polega między innymi na umiejętności wychodzenia do świata z pogodną twarzą, nawet jeśli nie wszystko dzieje się po twojej myśli. Gentleman zachowuje złe emocje dla siebie i tych, których one interesują.

Nie spóźniaj się. Spóźnianie się na spotkanie z kobietą, do pracy lub na imprezy u przyjaciół budzi negatywne uczucia do twojej osoby. Każąc na siebie czekać sprawiasz, że inni czują się lekceważeni. Tymczasem gentleman nie lekceważy nikogo. Na spotkania nieformalne wolno ci się spóźnić najwyżej parę minut. Na spotkania formalne nie tylko nie możesz się spóźniać, ale powinieneś stawiać się przed czasem.

Bądź miły i życzliwy. Nie musisz lubić wszystkich, którzy cię otaczają. Chcąc uchodzić za gentlemana powinieneś umieć okazywać życzliwość innym ludziom. Życzliwość to postępowanie z ludźmi tak, jak chcielibyśmy by oni postępowali z nami. Innymi słowy: traktuj bliźniego jak siebie samego.

Umiar w słowach. Gentleman to człowiek, który waży słowa zanim je wypowie. Mówiąc wprost, to ktoś kto nie interesuje się plotkami, nie powtarza ich i nie dodaje do nich czegoś od siebie. Gentleman potrafi dotrzymywać tajemnic, jest dyskretny i nie żyje życiem innych.

Gentleman przy kobiecie. Pokaż kobiecie, że gotów jesteś służyć jej pomocą podając jej ramię. Mężczyzna kroczący obok kobiety z rękami w kieszeniach na pewno nie jest gentlemanem. Idź zawsze brzegiem chodnika graniczącym z ulicą. Okazujesz w ten sposób, że bezpieczeństwo twojej partnerki nie jest ci obojętne. Kobieta poczuje, że ma przy sobie gentlemana jeśli w razie nagłej zmiany pogody, narzucisz jej na ramiona swoją marynarkę lub kurtkę. Zaskocz ją tym miłym gestem i nie pytaj o zgodę, bo na pewno powie „nie” właśnie dlatego, że głupio pytasz, zamiast zrobić to sam.
Gdy wchodzisz gdzieś z kobietą, otwieraj jej drzwi i pozwól, by weszła pierwsza. W restauracji lub kawiarni wymiń ją i sam znajdź stolik, przy którym usiądziecie. Nie siadaj pierwszy przy stole. Zawsze odsuwaj krzesło swojej kobiecie, a sam zasiadaj dopiero wtedy, gdy ona dosunie się do stołu. Nie dopuszczaj do sytuacji, w których twoja kobieta stoi, a ty siedzisz, gentleman nigdy tak nie postępuje!

NK wykop.pl   

Dodaj komentarz

 
  Akceptuję regulamin

 
 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2018 przystojniak.pl