Jesteś tutaj » Strona główna » Kultura » Jedziemy z prądem - warszawska wystawa samochodów elektrycznych

Jedziemy z prądem - warszawska wystawa samochodów elektrycznych

Ministerstwo Gospodarki w Warszawie przygotowało tego roku nie lada gratkę dla wszystkich miłośników motoryzacji. Tym razem zorganizowano wystawę, która poświęcona była autom przyszłości, czyli pojazdom napędzanym na prąd.

Wystawa, którą obejrzeć można było pod Ministerstwem Gospodarki, cieszyła się sporym zainteresowaniem. Do stolicy ściągnęli miłośnicy zarówno pojazdów starszych, jak i nieco nowszych. Wszyscy chcieli zobaczyć, jak wyglądają samochody przyszłości, którymi być może niedługo sami będziemy jeździć.

Samochody przyszłości BMW, Nissan i General Motors

„Jedziemy z prądem” to wystawa, podczas której można było zobaczyć pojazdy zaprezentowane przez największe koncerny samochodowe. Auta marki BMW czy Nissan cieszą się od lat dużą popularnością, każdy więc mógł zobaczyć, jak wygląda samochód przyszłości zaproponowany właśnie przez te renomowane firmy.

Na wystawie oczywiście nie mogło zabraknąć pojazdów o oryginalnych i wręcz zaskakujących kształtach. Bez trudu można więc było zobaczyć przed gmachem ministerstwa samochody przypominające wyglądem kroplę deszczu czy elektryczne motolotnie. Nie można także było nie dostrzec nowoczesnych bolidów, także z napędem na prąd.

Cała wystawa zorganizowana została na parkingu przed Ministerstwem Gospodarki, który na chwilę zmienił się w ekologiczne miasteczko. Trafić tu na pewno nie było problemem, gdyż to dość znane powszechnie miejsce. W drugi weekend września, zaroiło się więc tu od samochodów z napędem elektrycznym, które w przyszłości na pewno zawojują rynek.

Olbrzymi potencjał nowoczesnych pojazdów

Na wystawie nie zabrakło samego ministra gospodarki, Waldemara Pawlaka. Elektryczne auta to z całą pewnością pojazdy, które są przyszłością nie tylko polskiej, ale i światowej motoryzacji.

Sam wicepremier podkreślił olbrzymi potencjał nowoczesnych samochodów, napędzanych na prąd. Po przejechaniu około stu kilometrów, koszty energii wyniosą nas około dwóch złotych, a to naprawdę bardzo niewiele. Każdy miłośnik swojego czterokołowego pojazdu szybko przeliczy sobie, ile wyniosłaby go podróż na benzynie. Koszt kilku złotych w porównaniu z kosztami benzyny jest naprawdę zaskakująco niski!

Elektryczne samochody oczywiście w niczym nie odróżniały się od pojazdów, które są na benzynę czy na gaz. Co więcej, tego rodzaju samochody są również pojazdami ekologicznymi, a to przy dzisiejszym stanie wód oraz lasów, to naprawdę istotne.

Na w pełni naładowanej baterii samochody mogą przejechać kilkaset kilometrów. Ładowanie pojazdów na napęd elektryczny może odbywać się nawet w domowym gniazdku. Napełnienie baterii trwa około ośmiu godzin.

Elektryczna motoryzacja

Innowacyjna, bo elektryczna motoryzacja, zyskuje coraz większą liczbę fanów. Koszt samochodów napędzanych na prąd jest jednak wciąż jeszcze bardzo duży i wiąże się z wydatkiem nawet kilkuset tysięcy złotych.

Już teraz w wielu państwach Unii Europejskiej, kierowcy nabywający samochody elektryczne, mogą liczyć na zwolnienia z niektórych podatków czy na inne zniżki. W naszym kraju wciąż nie ma dofinansowań na tego typu pojazdy i nie wiadomo kiedy się to zmieni.

Jedno jest jednak pewne. Elektryczna motoryzacja zawojuje już niedługo nie jeden rynek.

NK wykop.pl   

Dodaj komentarz

 
  Akceptuję regulamin

 
 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2018 przystojniak.pl