Jesteś tutaj » Strona główna » Moda » Co wybrać - czyli kilka słów o kupowaniu męskiego garnituru

Co wybrać - czyli kilka słów o kupowaniu męskiego garnituru

Garnitur to eleganckie męskie ubranie, jakie zakłada się na ważne okazje. Wiele lat temu pierwszy garnitur ubierany był przez mężczyzn w chwili wkraczania w dorosłość. Dziś modne są garniturki dla chłopców, którzy ukończyli pierwszy rok życia. Garnitur na rozpoczęcie edukacji czy na pierwszą komunię nikogo już nie dziwi.

Każdy mężczyzna, prędzej czy później, musi zmierzyć się z zadaniem, jakim jest samodzielne dobranie i kupienie garnituru. Nie w każdym garniturze wygląda się tak samo dobrze. Aby zakup takiego ubrania był udany, trzeba wiedzieć coś niecoś o zasadach dobierania go do określonej sylwetki.

Garnitury na czasie. Ogólnie rzecz biorąc minęła moda na garnitury, które swoim kształtem i objętością dodawały panom ciała. Luźne, obszerne marynarki z poduszkami w ramionach, odeszły do lamusa. Teraz modne są garnitury przylegające do ciała i podkreślające jego sylwetkę. Modelowanie kształtu garnituru odbywa się przez dobór odpowiednich materiałów i wzorów.

Garnitury dla dużych. Panowie, którym natura nie poskąpiła masy i wzrostu powinni równoważyć te cechy poprzez dobór garniturów z lekkich naturalnych tkanin. Lekkie tkaniny optycznie wyszczuplają i nie wygląda się w nich jak nadmuchany balon. Aby sylwetka sprawiała wrażenie lżejszej, niż jest w rzeczywistości, trzeba nosić garnitury w ciemnych kolorach. Aby wyglądać szczupło i lekko wcale nie trzeba chodzić w czerni, ciemny granat lub grafit zupełnie wystarczą. Grubokościści panowie mogą pozwolić sobie na paski i inne wzory geometryczne. Na takie szaleństwa nie powinni pozwalać sobie panowie, którym nie kości, lecz tłuszczyk dodaje ciężkości. Najlepszym typem garnituru dla nieco tęższych lub umięśnionych panów, jest garnitur dwurzędowy. Marynarka tego typu wyszczupla sylwetkę i tuszuje krągłości. Aby marynarki nosiło się wygodnie, posiadają one rozcięcia z tyłu. Dla tęgiej lub krępej sylwetki, najlepsze są te, które mają z tyłu tylko jedno rozcięcie.

Garnitury dla chudych i wysokich. Panowie chudzi i wysocy niekorzystnie wyglądają w garniturach uszytych z lekkich i cienkich tkanin. Ubrania takie wiszą na nich jak na przysłowiowych wieszakach, podkreślając dodatkowo ich chudość. Wysoki i chudy mężczyzna zdecydowanie korzystniej wygląda w ubraniu uszytym z nieco grubszych materiałów, takich jak wełna i tweed. Materiały takie inaczej się układają i optycznie poszerzają sylwetkę. Sylwetka wydaje się bardziej stabilna i masywna, gdy ubranie ma jasny kolor. Dlatego panom szczupłym i wysokim, poleca się jasne garnitury. Noszenie pionowych pasków jest absolutnie zabronione! Dodają one wzrostu i zwężają optycznie całe ciało. W zamian za to, można z powodzeniem nosić garnitury posiadające trzy rzędy guzików.

Garnitury dla niewysokich. Niewysocy mężczyźni muszą pamiętać głównie o tym, by nie ubierać się zbyt kolorowo, jaskrawo i krzykliwie. W takich ubraniach wyglądają bowiem jak pawie. Delikatne pionowe paski i wzory geometryczne są dozwolone, ale wszystko razem musi mieć umiar i nie rzucać się zbytnio w oczy. Niscy mężczyźni muszą uważać na to, by dodatki i wzory nie były bardziej widoczne niż oni sami.

Garnitur w szafie. Aby garnitur zachował dobry wygląd, trzeba go odpowiednio przechowywać. Ubrania tego typu powinny wisieć na szerokich wieszakach, dopasowanych długością ramion do rozmiaru marynarki. Spodnie powinny być powieszone na wieszaku z zaciskami, w które wkłada się końce nogawek. Garnitury nie mogą być bardzo ściśnięte, a przed włożeniem do szafy, należy przeczyścić je szczotką do ubrań, wykonaną z naturalnego włosia. Aby pozbyć się zagnieceń na ubraniu, trzeba powiesić je na jakiś czas w zaparowanym pomieszczeniu.

NK wykop.pl   

Dodaj komentarz

 
  Akceptuję regulamin

 
 

Komentarze (1)

mareczek

15:44, 07 listopad 2011

Ja zawsze kupując garnitur podpytuję się Pań w sklepie. Poza tym najbardziej lubię taliowane. Ostatni zakup mam z Giacomo Conti - Polecam

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2018 przystojniak.pl