Jesteś tutaj » Strona główna » Moda » Jak dobrać krawat i koszulę do garnituru

Jak dobrać krawat i koszulę do garnituru

  • Data dodania: 2011.11.08

Umiejętność dobrania stroju do okazji okazuje się nie lada wyzwaniem, zwłaszcza w przypadku mężczyzn. Często mają oni problem z wyborem odpowiedniego kroju ubrań, z ich kolorystyką oraz odpowiednim doborem wzorów. Najwięcej dylematów pojawia się wówczas, gdy trzeba założyć garnitur. Do niego należy dobrać jeszcze koszulę i krawat. Jak zatem robić to dobrze i nie narazić się na modowe spadki?

Przede wszystkim należy odpowiedzieć sobie na pytanie jaka czeka nas okazja. Inaczej trzeba się ubrać na oficjalne biznesowe spotkania, a inaczej na imprezę u znajomych. Jeśli w grę wchodzi spotkanie z klientem lub inna ważna biznesowa rozmowa, należy wybierać strój w stonowanym kolorze. Najlepiej się sprawdzi czarny garnitur, jasna koszula i krawat, który nie rzuca się specjalnie w oczy. Można pozwolić sobie na delikatne wzory, jednak nie w jaskrawym kolorze. Jeśli jest to poważna rozmowa, współrozmówca powinien skupiać się na meritum sprawy, a nie na wyglądzie, a zbyt mocno rzucający się w oczy strój może rozpraszać.

Kiedy wybieramy się na wesele czy inną imprezę do znajomych możemy pozwolić sobie na odrobinę ekstrawagancji i wybrać koszulę w ciemniejszych kolorach i kolorowy krawat. Warto jednak zwrócić uwagę na to w jakim kolorze strój będzie miała partnerka bo może się okazać, że kolor koszuli i krawata w żaden sposób nie będzie pasował do kreacji osoby towarzyszącej. Należy także uważać na mieszanie wzorów. Jeśli zamierzamy kupić garnitur w prążki, załóżmy gładki krawat, a nie np. w koła czy inne figury geometryczne. Warto całość ubioru skonsultować z kimś, kto ma dobry gust, aby dobrze wyglądać, a zarazem dobrze się czuć w danym stroju.

NK wykop.pl   

Dodaj komentarz

 
  Akceptuję regulamin

 
 

Komentarze (1)

mareczek

19:42, 15 listopad 2011

Ja ostatnio dobierałem strój w giacomo conti. Panie bardzo pomocne, także polecam. Niestety sam jakoś nie potrafię do końca wszystkiego dobrać więc taka pomoc jest wskazana :)

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024 przystojniak.pl