Jesteś tutaj » Strona główna » Moda » Jak kupować ślubny garnitur

Jak kupować ślubny garnitur

  • Data dodania: 2013.02.12

Przygotowania do ślubu zwykle są bardzo pracochłonne. Trzeba zadbać o każdy, nawet najmniejszy szczegół, by uroczystość przebiegała zgodnie z planem. Bardzo ważnym zakupem, jaki musi poczynić przyszły Pan Młody jest garnitur ślubny. I tu często zaczynają się problemy. Zwykle narzeczone chcą, by nie był to zwyczajny garnitur, który zakłada się do pracy, tylko by wyróżniał się na tle innych i  sygnalizował, że jest to ubiór ślubny.


Garnitur, smoking, surdut czy frak

Problem z wyborem odpowiedniego ubrania ślubnego zaczyna się już wtedy, gdy nie wiemy, jaki rodzaj odzienia będzie najlepszy. Do wyboru mamy klasyczne garnitury, fraki lub smokingi. Najpopularniejsze są garnitury, ponieważ ich cena może zaczynać się od kilkuset złotych, a poza tym doskonale nadają się one na skromniejsze imprezy weselne. Gdy jednak planujemy wystawne przyjęcie, możemy pójść o krok dalej i kupić elegancki frak. Ważne jest również to, jaką sukienkę będzie miała nasza wybranka. Jeśli mamy problem z podjęciem decyzji, poradźmy się kogoś, kto zna się na modzie i pomoże nam ocenić co do czego pasuje najlepiej. Jeszcze mniej popularne, choć równie eleganckie są surduty. Do takiego typu ubrania idealnie pasuje szara kamizelka i kapelusz, jednak rzadko się zdarza, by mężczyźni wybierali ten rodzaj ubrania. Nieco chętniej noszone są obecnie smokingi. Są to bardzo eleganckie ubrania uszyte z cienkiego materiału z domieszką jedwabiu. Jeśli zatem szykujemy wesele z pompą i zależy nam na elegancji i zrobieniu dobrego wrażenia, a przy tym nie musimy na organizacji ślubu oszczędzać, możemy sobie pozwolić na stylowy smoking. Większość facetów decyduje się jednak na garnitur jedno lub dwurzędowy. Dawniej najczęściej kupowało się komplet z kamizelką i musznikiem, jednak teraz bardzo modne są taliowane garnitury, do których najlepiej pasuje muszka.

Cena

Wybór garnituru lub innych strojów ślubnych zwykle zależy od  tego, na jaką kwotę możemy sobie pozwolić. Jeśli kupujemy klasyczny garnitur możemy się liczyć z wydatkiem kilkuset złotych, natomiast im bardziej nowoczesny styl, a także im popularniejsza marka, tym cena będzie wyższa. Możemy się bowiem spotkać z garniturami za kilka, a nawet kilkanaście tysięcy złotych. Przed podjęciem decyzji warto zrobić wstępne rozeznanie w cenach, a także przeprowadzić kalkulację naszych kosztów weselnych. Dzięki temu będziemy mogli ocenić na jaki wydatek możemy sobie pozwolić.

Przymiarki

Garnitur można kupić gotowy w sklepie lub uszyć. Ten drugi sposób jest o tyle wygodniejszy, że możemy zamówić garnitur dokładnie na naszą miarę. Wybierzmy do tego dobrą i sprawdzoną krawcową, która uszyje nam ubranie takie, o jakim marzymy. Jeśli jednak wolimy kupić gotowy garnitur, musimy się nastawić na dłuższe poszukiwania, ponieważ nie warto wybierać pierwszego lepszego, tylko dlatego, że nie lubimy chodzić po sklepach. Być może gdzie indziej znajdziemy ładniejszy i lepiej leżący fason za bardziej rozsądną cenę. Udajmy się na takie zakupy z kimś bliskim, najlepiej naszym świadkiem. Wówczas ten ktoś pomoże nam dokonać najlepszego wyboru.

NK wykop.pl   

Dodaj komentarz

 
  Akceptuję regulamin

 
 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2023 przystojniak.pl