Jesteś tutaj » Strona główna » Moda » Koszula przyjacielem mężczyzny

Koszula przyjacielem mężczyzny

Kupno i dobór koszuli to problem, z jakim zmaga się większość mężczyzn. Sklepy z modą męską kuszą koszulami w różnych stylach, wzorach i kolorach. Problem z kupowaniem i dobieraniem koszul staje się mniej dotkliwy, z chwilą zapoznania się z podstawowymi zasadami, dotyczącymi tego zagadnienia.

Zanim kupisz. Z koszulą jest tak jak z każdym innym ubraniem. Nowej koszuli nie powinno się nabywać tylko dlatego, że spodobała się, wpadła w oko, ale przede wszystkim dlatego, że wiadomo do czego będzie pasowała, z czym będzie można ją połączyć i na jakie okazje wkładać na siebie. Kolekcjonowanie koszul, których się nie nosi, nie ma sensu, choć wydawać się może, że piętrzące się na półce pięknie poskładane koszule, wyglądają imponująco. Cóż z tego, skoro nawet nie wyciąga się ich z opakowań.

Tajemnica tkwi w tkaninach. Piękny wygląd i subtelna elegancja, to przymioty odzieży, które zawdzięcza ona tkaninom, z których jest wykonana. Ta sama zasada dotyczy męskich koszul. Włókna poszczególnych tkanin, sploty ich i grubości sprawiają, że koszule wyglądają pięknie i oczarowują niesamowitymi efektami. Warto inwestować w koszule wykonane z drogich, ale trwałych i odpowiednio prezentujących się materiałów. Jednym z najlepszych materiałów na koszule jest stuprocentowa bawełna. Niestety, piękne i eleganckie tkaniny naturalne lubią się gnieść. Domieszki syntetyków sprawiają, że koszule są wygodniejsze w użytkowaniu, ale skóra nie oddycha w nich tak swobodnie jak w tkaninach naturalnych.
Najbardziej eleganckie są te koszule, których kolorystyka bierze się z odpowiednio dobranego splotu włókien. Koszule takie mają ciekawą fakturę. Materiały farbowane są tańsze i nie prezentują się już tak wspaniale.

W czym do biura? Wszędzie, gdzie występuje się w roli zawodowca, profesjonalisty, przedstawiciela lub reprezentanta firmy, najlepiej widziane są koszule w kolorze białym. Biała koszula jest najbardziej elegancka i stonowana. Poszczególne firmy dopuszczają odstępstwa od tej reguły, pozwalając swoim pracownikom na noszenie koszul w innych, także stonowanych barwach, takich jak błękitna, szara, czy ecru. Zakładanie do pracy koszul kolorowych i wzorzystych nie jest przyjęte. Kolorowe i wzorzyste koszule to wersja na popołudnie lub weekend.

Diabeł tkwi w szczegółach. Kupując koszule, trzeba zwracać uwagę na wiele szczegółów. Od nich bowiem zależy to, czy kupiona koszula uwypukli, czy ukryje mankamenty sylwetki. Najczęstszym błędem, jaki popełniają mężczyźni, jest kupowanie zbyt luźnych koszul. Robią to zarówno panowie bardzo szczupli, jak i ci bardziej zaokrągleni. Jedni chcą w ten sposób poszerzyć optycznie swoje sylwetki, drudzy myślą, że ukryją wszystko, czego jest za dużo. Tymczasem na chudych i grubych panach za duże koszule wyglądają tak samo niekorzystnie. Dobrze dobrana koszula przylega do ciała. Nie jest ani zbyt luźna, ani nie krępuje ruchów. Jeszcze jednym grzechem popełnianym przez panów z brzuszkami, jest założenie, że koszula jest dobra, póki można ją zapiąć. Koszula tymczasem jest dobra, gdy guziki się zapinają, a brzegi koszuli ładnie zachodzą na siebie i nie otwierają się ukazując. Kark wylewający się z na siłę zapiętego kołnierzyka, nasuwa myśl, że właściciel dawno wyrósł ze swojej koszuli.

Zachowanie proporcji. W doborze ubrań najważniejsze jest to, by dzięki nim uzyskiwać proporcje, których zabrakło w budowie ciała. Kształty i linie ubrań, powinny więc przeciwstawiać się kształtom i liniom sylwetek, zwłaszcza wtedy, gdy są one nieproporcjonalne. I tak na przykład szeroko rozstawione kołnierzyki koszul, dobrze wyglądają przy długich, szczupłych i pociągłych twarzach. Wąskie kołnierzyki, których końce znajdują się bliżej siebie, równoważą z kolei efekt grubych i krótkich karków oraz szerokich twarzy. Trzeba też pamiętać o odpowiednim doborze szerokości krawata do koszuli.

Ach, te rękawy! Niestety musimy zmartwić wszystkich mężczyzn, którzy nie znoszą upałów. Niezależnie od pogody, pokazywanie gołych łokci w sytuacjach oficjalnych i reprezentacyjnych, jest niestosowne. Za eleganckie uważa się jedynie koszule z długimi rękawami, zakończone pojedynczymi lub podwójnymi mankietami. Mało tego, mankiety muszą obowiązkowo wystawać poza rękaw marynarki.

NK wykop.pl   

Dodaj komentarz

 
  Akceptuję regulamin

 
 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2021 przystojniak.pl