Jesteś tutaj » Strona główna » Moda » Nieśmiertelna i wierna, czyli kilka słów o męskiej koszuli

Nieśmiertelna i wierna, czyli kilka słów o męskiej koszuli

  • Data dodania: 2011.10.30

Gdybyśmy zapytali sto osób na ulicy o element męskiej garderoby, to większość z nich, odpowiedziałaby, że jest to koszula. Koszula, bardziej niż spodnie, większości z nas kojarzy się z mężczyzną zadbanym, eleganckim i dobrze ubranym.

Czy panowie kochają koszule? I tak i nie. Kochają je za to, że są uniwersalne i dzięki nim zawsze wiadomo co włożyć na spotkanie w sprawach biznesu, uroczystą kolację, randkę lub ślub kolegi. Nie lubią ich właśnie za to, że są eleganckie, wyjściowe i oficjalne, bo nie zawsze chcą się tak czuć.

Klasyka. Koszule w stylu klasycznym są proste, eleganckie i dopracowane w każdym szczególe. Klasyczne koszule w białym kolorze są zawsze bezpieczne i uniwersalne. Większość mężczyzn traktuje je jako strój służbowy. Koszule takie wykonane są zazwyczaj z naturalnej bawełny.

Koszule z kieszonką. Bardzo popularne są koszule, których ozdobą jest kieszonka z małym guziczkiem na środku. Charakterystycznym dodatkiem jest tu kołnierzyk w kształcie trójkąta. Koszule takie, zwane smokingowymi, są świetnym dodatkiem do stroju wizytowego.

Koszule z wcięciem. Klasyczna koszula nie może być zbyt przyległa do ciała. Ten przywilej mają natomiast koszule wcięte w talii. Ich zadaniem jest uwypuklenie i zaznaczenie męskiej sylwetki. Koszule z talią, trzeba bardzo dobrze dopasować do sylwetki.

Koszule tuniki. Obecnie modne są przedłużane i rozszerzające się ku dołowi, koszule przypominające tuniki. Szyje się je z lnu i innych naturalnych tkanin. Bardzo dobrze koszule tego typu komponują się z męską biżuterią: kłami na rzemieniach itp. Szczególnie dobrze wyglądają w nich młodzi mężczyźni.

Na sportowo. Koszule sportowe są cienkie, lekkie i wzorzyste. Niestety nie można nosić ich do garniturów, ponieważ zazwyczaj mają krótki rękaw, a to do siebie nie pasuje. Koszulę klasyczną można jednak przerobić na sportową, rozpinając górne guziki i podwijając rękawy.

Koszule modne w tym sezonie. W tym sezonie, oprócz nieśmiertelnej klasyki, modne są koszule w ciemnych i zdecydowanych kolorach, takich jak granat, zieleń, szarość itp. Obok nich w markowych sklepach z odzieżą męską, można zobaczyć koszule w pastelowych barwach: beże, zielenie a nawet róże wiodą tu prym. Modna jest także nieśmiertelna kratka: szczególnie czerwona i błękitna,. Nie zapomniano także o koszulach w paski. Można więc powiedzieć, że modne jest prawie wszystko, wszystko to, w czym dobrze się wygląda!

NK wykop.pl   

Dodaj komentarz

 
  Akceptuję regulamin

 
 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2021 przystojniak.pl