Jesteś tutaj » Strona główna » Moda » Skarpetki małe, ale problem duży

Skarpetki małe, ale problem duży

Dobór skarpetek do reszty garderoby, to problem który trapi niemal każdego mężczyznę. Nie trapi on tych, którzy wychodzą z założenia, że nie ważne jest to, czego nie widać. Niestety, złośliwe skarpetki wychylają się na światło dzienne częściej, niż myślimy.

Dobór skarpetek. Generalna zasada ubierania się jest taka, że to, co masz na sobie, powinno uzupełniać się i harmonizować ze sobą. Innymi słowy, twój ubiór stanowi całość, a skarpetki są jej elementem. Nie chodzi oczywiście o to, by były one identyczne jak sweter, spodnie, czy kurtka. Chodzi o to, by miały z całą resztą coś wspólnego, a więc podobny kolor, fakturę i wzór. Źle dopasowane skarpetki potrafią zepsuć całą resztę, gdyż rzucają się w oczy i przykuwają uwagę. Skarpetki uważnie dopasowane do całości, dodają ci punktów. Ten mężczyzna dba o każdy szczegół, jego ubiór jest w pełni przemyślany, nie zakłada na siebie czegoś, co przypadkiem wyjął z szuflady – myślą osoby, z którymi się spotykasz.

Długość skarpetek. Męskie skarpetki, w żadnym razie nie powinny kończyć się tuż nad kostką. Przy spuszczonych nogawkach spodni jest OK. Niestety, gdy założysz nogę na nogę, spodnie podnoszą się i wtedy widać, że skarpetki są zbyt krótkie. Widok gołych łydek, całkowicie niweczy wizerunek elegancko ubranego mężczyzny. Skarpetki dla mężczyzn to w istocie podkolanówki, które sięgają do połowy łydek.

Kolor skarpet. Na ten temat panują dwa wiodące poglądy. Jedni zalecają dopasowywanie skarpetek do koloru butów, zdaniem innych, powinieneś dopasowywać je do barwy spodni. Gdy jest ciepło i nosisz lekką odzież, skarpetki mogą być ciut jaśniejsze niż spodnie. Jesienną i zimową porą, jasne skarpetki wyglądają śmiesznie. Na ten czas lepiej zakładać skarpetki trochę ciemniejsze niż spodnie. Dokładne dopasowanie koloru skarpetek do spodni, wydłuża optycznie całą sylwetkę. Tak więc, poleca się to rozwiązanie panom o krótkich nogach i słusznej posturze.

Co do czego. Granatowe skarpetki najlepiej będą wyglądały w komplecie z granatowymi spodniami i butami w kolorze brązowym i czarnym. Brązowe i beżowe spodnie, najlepiej połącz z ciemnobrązowymi skarpetkami i butami w kolorze brązowym lub wiśniowym. Ciemnoszare spodnie, najbezpieczniej łączyć z czarnymi lub brązowymi butami i skarpetkami o barwie antracytu. Stroje wieczorowe, czarne garnitury i stroje żałobne uzupełnia się skarpetkami w kolorze czarnym.

Grubość skarpetek. Tu też musisz zachować odpowiednie proporcje. Nie jest to trudne: im grubsze jest całe ubranie, tym na grubsze skarpetki możesz sobie pozwolić. Grubsze skarpetki z ciekawymi splotami, ładnie wyglądają do spodni z tweedu i sztruksu. Skarpetki z kolorowymi wzorami to fajny pomysł i ciekawy dodatek do całości. Uważaj jednak, by wzory na twoich skarpetkach, nie kłóciły się z fakturą spodni i pasowały do innych elementów ubrania, na przykład tweedowej marynarki, koszuli lub krawata. Do oficjalnych i eleganckich strojów, zakładaj zawsze cienkie i gładkie skarpetki.

Przegląd skarpetek. Skarpetki, podobnie jak cała odzież, niszczą się, spierają, przecierają i dziurawią. Ważne jest regularne przeglądanie ich i uzupełnianie zapasów. Paul Wolfowitz, Prezydent Banku Światowego, zmuszony do zdjęcia butów w meczecie, pokazał światu dziurawe skarpetki, nie dlatego, że nie stać go było na nowe, ale dlatego, że zapomniał o sprawdzaniu w co się ubiera. Nie pozwól, by złapano cię na podobnym gapiostwie!

NK wykop.pl   

Dodaj komentarz

 
  Akceptuję regulamin

 
 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2018 przystojniak.pl